Plugins - LiteSpeed Cache - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (1421 entries)

en: Download
tr: İndir

en: Click to download
tr: İndirmek için tıklayın

en: Batch rescale completed.
tr: Toplu ölçeklendirme tamamlandı.

en: Log file not found.
tr: Günlük dosyası bulunamadı.

en: Invalid log type.
tr: Günlük türü geçersiz.

en: Sync failed.
tr: Eşitlenemedi.

en: Synced successfully.
tr: Eşitlendi.

en: Syncing
tr: Eşitleniyor

en: Guest Mode IP/UA sync status
tr: Konuk kipi IP/UA eşitleme durumu

en: Every 15 Minutes
tr: 15 dakikada bir

en: Failed to sync Guest Mode lists.
tr: Konuk kipi listeleri eşitlenemedi.

en: Guest Mode lists synced successfully.
tr: Konuk kipi listeleri eşitlendi.

en: This will delete all generated Viewport Images
tr: Bu işlem oluşturulmuş tüm Viewport Images görsellerini siler

en: Cleaned all VPI data.
tr: Tüm VPI verileri silindi.

en: Turn on OptimaX. This will automatically request your pages OptimaX result via cron job.
tr: OptimaX kullanırken etkinleştirin. Bu seçenek, zamanlanmış görev ile otomatik olarak sayfalarınızın OptimaX sonucunu ister.

en: OptimaX Settings
tr: OptimaX ayarları

en: OptimaX Summary
tr: OptimaX özeti

en: Choose which image sizes to optimize.
tr: İyileştirilecek görsel boyutlarını seçin.

en: No sizes found.
tr: Herhangi bir boyut bulunamadı.

en: Optimize Image Sizes
tr: İyileştirilecek görsel boyutları

en: LiteSpeed Cache is temporarily disabled until: %s.
tr: LiteSpeed Cache şu zamana kadar geçici olarak etkisizleştirildi: %s.

en: Remove `Disable All Feature` Flag Now
tr: `Tüm özellikleri etkisizleştir` işaretini şimdi kaldır

en: Disable All Features for 24 Hours
tr: Tüm özellikleri 24 saat için kapat

en: LiteSpeed Cache is disabled. This functionality will not work.
tr: LiteSpeed Cache etkisizleştirildi. Bu özellikler çalışmayacak.

en: Filter %s available to change threshold.
tr: %s süzgeci eşiği değiştirmek için kullanılabilir.

en: Scaled size threshold
tr: Ölçeklenmiş boyut eşiği

en: Automatically replace large images with scaled versions.
tr: Büyük görselleri otomatik olarak ölçeklenmiş sürümleri ile değiştirir.

en: Auto Rescale Original Images
tr: Özgün görseller otomatik olarak ölçeklensin

en: UCSS Inline Excluded Files
tr: UCSS satır içi katılmayacak dosyalar

en: The QUIC.cloud connection is not correct. Please try to sync your QUIC.cloud connection again.
tr: QUIC.cloud bağlantısı doğru değil. Lütfen QUIC.cloud bağlantınızı yeniden eşitlemeyi deneyin.

en: Not enough parameters. Please check if the QUIC.cloud connection is set correctly
tr: Parametreler yetersiz. QUIC.cloud bağlantısının doğru ayarlandığından emin olun

en: No fields
tr: Herhangi bir alan yok

en: Value from filter applied
tr: Süzgeçten değer uygulandı

en: This value is overwritten by the filter.
tr: Bu değer süzgeç tarafından değiştirildi.

en: This value is overwritten by the %s variable.
tr: Bu değer %s değişkeni tarafından değiştirildi.

en: Predefined list will also be combined with the above settings
tr: Önceden tanımlanmış liste de yukarıdaki ayarlarla birleştirilir

en: Tuning CSS Settings
tr: CSS ince ayarları

en: Predefined list will also be combined with the above settings.
tr: Önceden tanımlanmış liste de yukarıdaki ayarlarla birleştirilir.

en: Clear
tr: Temizle

en: If not, please verify the setting in the %sAdvanced tab%s.
tr: Böyle değilse, lütfen %sGelişmiş sekmesindeki%s ayarı doğrulayın.

en: Close popup
tr: Açılan pencereyi kapat

en: Deactivate plugin
tr: Eklentiyi etkisizleştir

en: If you have used Image Optimization, please %sDestroy All Optimization Data%s first. NOTE: this does not remove your optimized images.
tr: Görsel iyileştirmeyi kullandıysanız, lütfen önce %sTüm iyileştirme verilerini yok et%s seçeneğini kullanın. NOT: Bu işlem, iyileştirilmiş görsellerinizi kaldırmaz.

en: On uninstall, all plugin settings will be deleted.
tr: Kaldırıldığında, yüm eklenti ayarları silinir.

en: Why are you deactivating the plugin?
tr: Bu eklentiyi neden etkisizleştiriyorsunuz?

en: Other
tr: Diğer

en: Plugin is too complicated
tr: Eklenti çok karmaşık

en: Site performance is worse
tr: Site başarımı daha kötü oldu

en: The deactivation is temporary
tr: Geçici olarak etkisizleştiriyorum

en: Deactivate LiteSpeed Cache
tr: LiteSpeed Cache eklentisini etkisizleştir

en: CDN - Disabled
tr: CDN - Etkisiz

en: CDN - Enabled
tr: CDN - Etkin

en: Connected Date:
tr: Bağlanma tarihi:

en: Node:
tr: Düğüm:

en: Service:
tr: Hizmet:

en: Autoload top list
tr: Önde gelen otomatik yüklemeler

en: Autoload entries
tr: Otomatik yükleme kayıtları

en: Autoload size
tr: Otomatik yükleme boyutu

en: This Month Usage: %s
tr: Bu ayın kullanımı: %s

en: Usage Statistics: %s
tr: Kullanım istatistikleri: %s

en: more
tr: diğer

en: Globally fast TTFB, easy setup, and %s!
tr: Küresel olarak hızlı TFFB, kolay kurulum ve %s!

en: Last requested: %s
tr: Son istenme: %s

en: Last generated: %s
tr: Son oluşturulma: %s

en: Requested: %s ago
tr: İstenme: %s önce

en: PAYG used this month: %s. PAYG balance and usage not included in above quota calculation.
tr: Bu ay kullanılan PAYG: %s. PAYG bakiyesi ve kullanımı yukarıdaki kota hesaplamasına katılmamıştır.

en: Last crawled:
tr: Son tarama:

en: %1$s %2$d item(s)
tr: %1$s %2$d öge

en: Start watching...
tr: İzlemeye başla...

en: Crawlers cannot run concurrently. If both the cron and a manual run start at similar times, the first to be started will take precedence.
tr: Taramalar eşzamanlı olarak çalışamaz. Hem zamanlanmış görev hem de el ile çalışma benzer zamanlarda başlarsa, ilk başlatılan öncelikli olur.

en: Position:
tr: Konum:

en: %d item(s)
tr: %d öge

en: Last crawled
tr: Son tarama

en: Serve your visitors fast
tr: Ziyaretçilerinize hızlı hizmet verin

en: This will affect all tags containing attributes: %s.
tr: Şu özniteliklerin bulunduğu tüm kod imleri etkilenir: %s.

en: %1$sLearn More%2$s
tr: %1$sAyrıntılı bilgi alın%2$s

en: Get it from %s.
tr: %s üzerinden alın.

en: Reset the OPcache failed.
tr: OPcache sıfırlanamadı.

en: OPcache is restricted by %s setting.
tr: OPcache %s ayarı tarafından kısıtlanıyor.

en: OPcache is not enabled.
tr: OPcache etkinleştirilmemiş.

en: Enable All Features
tr: Tüm özellikleri etkinleştir

en: e.g. Use %1$s or %2$s.
tr: Örnek: %1$s ya da %2$s kullanın.

en: Click to copy
tr: Kopyalamak için tıklayın

en: Rate %1$s on %2$s
tr: %1$s eklentisini %2$s üzerinde değerlendirin

en: Clear %s cache when "Purge All" is run.
tr: "Tümünü boşalt" işleminde %s ön belleğini temizler.

en: SYNTAX: alphanumeric and "_". No spaces and case sensitive.
tr: SÖZDİZİMİ: Harf, rakam ve "_" karakterleri kullanılabilir. Boşluk olmamalıdır ve büyük/küçük harfe duyarlıdır.

en: SYNTAX: alphanumeric and "_". No spaces and case sensitive. MUST BE UNIQUE FROM OTHER WEB APPLICATIONS.
tr: SÖZ DİZİMİ: Harf, rakam ve "_" karakterleri kullanılabilir. Boşluk olmamalıdır ve büyük/küçük harfe duyarlıdır. DİĞER İNTERNET UYGULAMALARINDAN FARKLI VE BENZERSİZ OLMALIDIR.

en: Submit a ticket
tr: Destek kaydı açın

en: Clear Cloudflare cache
tr: Cloudflare ön belleği temizlensin

en: QUIC.cloud's access to your WP REST API seems to be blocked.
tr: QUIC.cloud tarafından WP REST API uygulamasına erişilmesi engellenmiş gibi görünüyor.

en: Copy Log
tr: Günlüğü kopyala

en: Selectors must exist in the CSS. Parent classes in the HTML will not work.
tr: Seçiciler CSS kodunda bulunmalıdır. HTML içindeki ana sınıflar çalışmayacaktır.

en: List the CSS selectors whose styles should always be included in CCSS.
tr: Biçemleri her zaman CCSS içine katılması gereken CSS seçicilerinin listesi.

en: List the CSS selectors whose styles should always be included in UCSS.
tr: Biçemleri her zaman UCSS içine katılması gereken CSS seçicilerini listeler.

en: Available after %d second(s)
tr: %d saniye sonra kullanılabilir

en: Enable QUIC.cloud Services
tr: QUIC.cloud hizmetlerini etkinleştir

en: The features below are provided by %s
tr: Aşağıdaki özellikler %s tarafından sunulur

en: Do not show this again
tr: Bunu bir daha gösterme

en: Free monthly quota available. Can also be used anonymously (no email required).
tr: Aylık ücretsiz kota kullanılabilir. Anonim olarak da kullanılabilir (e-posta gerekmez).

en: Cloudflare Settings
tr: Cloudflare ayarları

en: Failed to detect IP
tr: IP adresi bulunamadı

en: CCSS Selector Allowlist
tr: Kullanılabilecek CCSS seçicileri

en: Outputs to a series of files in the %s directory.
tr: Çıktıyı %s klasöründeki bir dizi dosyaya yazar.

en: Attach PHP info to report. Check this box to insert relevant data from %s.
tr: Bildirime PHP bilgilerini ekler. %s ile ilgili verileri eklemek için bu seçeneği işaretleyin.

en: Last Report Date
tr: Son bildirim tarihi

en: Last Report Number
tr: Son bildirim numarası

en: Regenerate and Send a New Report
tr: Yeni bir bildirim oluştur ve gönder

en: This will reset the %1$s. If you changed WebP/AVIF settings and want to generate %2$s for the previously optimized images, use this action.
tr: Bu işlem, %1$s ögesini sıfırlar. WebP/AVIF ayarlarını değiştirdiyseniz ve daha önce iyileştirilmiş görseller için %2$s oluşturmak istiyorsanız, bu işlemi kullanın.

en: Soft Reset Optimization Counter
tr: İyileştirme sayacını sıfırla

en: When switching formats, please %1$s or %2$s to apply this new choice to previously optimized images.
tr: Biçim değiştirirken, bu yeni seçeneği daha önce iyileştirilmiş gösellere uygulamak için lütfen "%1$s" ya da "%2$s” işlemini yapın.

en: %1$s is a %2$s paid feature.
tr: %1$s ücretli bir %2$s özelliğidir.

en: Remove QUIC.cloud integration from this site. Note: QUIC.cloud data will be preserved so you can re-enable services at any time. If you want to fully remove your site from QUIC.cloud, delete the domain through the QUIC.cloud Dashboard first.
tr: Bu siteden QUIC.cloud bütünleştirmesini kaldırın. Not: QUIC.cloud verileri korunur. Böylece hizmetleri istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Sitenizi QUIC.cloud üzerinden tümüyle kaldırmak istiyorsanız, önce QUIC.cloud panosundan etki alanını silin.

en: Disconnect from QUIC.cloud
tr: QUIC.cloud bağlantısını kes

en: Are you sure you want to disconnect from QUIC.cloud? This will not remove any data from the QUIC.cloud dashboard.
tr: QUIC.cloud bağlantısını kesmek istediğinize emin misiniz? Bu işlem, QUIC.cloud panosundaki herhangi bir veriyi kaldırmaz.

en: CDN - not available for anonymous users
tr: CDN - Anonim kullanıcılar tarafından kullanılamaz

en: Your site is connected and using QUIC.cloud Online Services as an <strong>anonymous user</strong>. The CDN function and certain features of optimization services are not available for anonymous users. Link to QUIC.cloud to use the CDN and all available Online Services features.
tr: Siteniz bağlı ve QUIC.cloud çevrim içi hizmetlerini <strong>anonim kullanıcı</strong> olarak kullanıyor. Anonim kullanıcılar, bazı CDN işlevlerini ve iyileştirme hizmetlerini kullanamaz. Tüm CDN ve çevrim içi hizmetleri kullanmak için QUIC.cloud bağlantısı kurun.

en: QUIC.cloud Integration Enabled with limitations
tr: QUIC.cloud bütünleştirmesi sınırlamalar ile etkin

en: Your site is connected and ready to use QUIC.cloud Online Services.
tr: Siteniz bağlı ve QUIC.cloud çevrim içi hizmetlerini kullanmaya hazır.

en: QUIC.cloud Integration Enabled
tr: QUIC.cloud bütünleştirmesi açık

en: In order to use most QUIC.cloud services, you need quota. QUIC.cloud gives you free quota every month, but if you need more, you can purchase it.
tr: Çoğu QUIC.cloud hizmetini kullanmak için kota gerekir. QUIC.cloud size her ay ücretsiz kota verir, ancak daha fazlasına gerek duyuyorsanız satın alabilirsiniz.

en: Offers optional <strong>built-in DNS service</strong> to simplify CDN onboarding.
tr: CDN hazırlığını basitleştirmek için isteğe bağlı <strong>hazır DNS hizmeti</strong> sağlar.

en: Provides <strong>security at the CDN level</strong>, protecting your server from attack.
tr: Sunucunuzu saldırılardan koruyarak <strong>CDN düzeyinde güvenlik</strong> sağlar.

en: Delivers global coverage with a growing <strong>network of 80+ PoPs</strong>.
tr: Büyüyen <strong>80 üzerinde PoP ağı ile</strong> küresel kapsama alanı sağlar.

en: Caches your entire site, including dynamic content and <strong>ESI blocks</strong>.
tr: Dinamik içerik ve <strong>ESI blokları</strong> ile tüm sitenizi ön belleğe alır.

en: Content Delivery Network
tr: İçerik aktarımı ağı

en: <strong>Viewport Images (VPI)</strong> provides a well-polished fully-loaded view above the fold.
tr: <strong>Viewport Images (VPI)</strong> katlamanın üzerinde iyi cilalanmış tam yüklenmiş bir görünüm sağlar.

en: <strong>Low Quality Image Placeholder (LQIP)</strong> gives your imagery a more pleasing look as it lazy loads.
tr: <strong>Düşük kaliteli görsel yer belirtici (LQIP)</strong>, gecikmeli yüklenen görselinize daha hoş bir görünüm kazandırır.

en: <strong>Unique CSS (UCSS)</strong> removes unused style definitions for a speedier page load overall.
tr: <strong>Benzersiz CSS (UCSS)</strong> genel olarak daha hızlı bir sayfa yüklemesi için kullanılmayan biçem tanımlarını kaldırır.

en: <strong>Critical CSS (CCSS)</strong> loads visible above-the-fold content faster and with full styling.
tr: <strong>Kritik CSS (CCSS)</strong> katlamanın üstünde görüntülenecek içeriği daha hızlı ve tam bir biçem ile yükler.

en: QUIC.cloud's Page Optimization services address CSS bloat, and improve the user experience during page load, which can lead to improved page speed scores.
tr: QUIC.cloud sayfa iyileştirme hizmetleri, CSS şişkinliğini giderir ve sayfa yüklenirken kullanıcı deneyimini iyileştirir. Böylece sayfa hızı puanı iyileştirilebilir.

en: Processing for PNG, JPG, and WebP image formats is free. AVIF is available for a fee.
tr: PNG, JPG ve WebP görsel biçimleri ücretsiz olarak işlenir. AVIF görselleri ücret karşılığında işlenir.

en: Optionally creates next-generation WebP or AVIF image files.
tr: İsteğe bağlı olarak yeni nesil WebP veya AVIF görsel dosyaları oluşturur.

en: Processes your uploaded PNG and JPG images to produce smaller versions that don't sacrifice quality.
tr: Yüklenen PNG ve JPG görsellerinizi, kaliteden ödün vermeden daha küçük sürümler oluşturmak için işler.

en: QUIC.cloud's Image Optimization service does the following:
tr: QUIC.cloud görsel iyileştirme hizmeti şunları yapar:

en: <strong>Page Optimization</strong> streamlines page styles and visual elements for faster loading.
tr: <strong>Sayfa iyileştirme</strong> yükleme hızını artırmak için sayfa biçemlerini ve görsel ögeleri basitleştirir.

en: <strong>Image Optimization</strong> gives you smaller image file sizes that transmit faster.
tr: <strong>Görsel iyileştirme</strong> daha hızlı aktarılan daha küçük görsel dosyası boyutları sunar.

en: QUIC.cloud's Online Services improve your site in the following ways:
tr: QUIC.cloud çevrim içi hizmetleri sitenizi aşağıdaki yöntemlerle iyileştirir:

en: Speed up your WordPress site even further with QUIC.cloud Online Services and CDN.
tr: QUIC.cloud çevrim içi ve CDN hizmetleri ile WordPress sitenizi daha da hızlandırır.

en: QUIC.cloud Integration Disabled
tr: QUIC.cloud bütünleştirmesi kapalı

en: QUIC.cloud Online Services
tr: QUIC.cloud çevrim içi hizmetleri

en: Online Services
tr: Çevrim içi hizmetler

en: Autoload
tr: Otomatik yükle

en: Refresh QUIC.cloud status
tr: QUIC.cloud durumunu yenile

en: Refresh
tr: Yenile

en: You must be using one of the following products in order to measure Page Load Time:
tr: Sayfa yükleme süresini ölçmek için şu ürünlerden birini kullanıyor olmalısınız:

en: Refresh Usage
tr: Kullanımı yenile

en: News
tr: Haberler

en: You need to set the %s in Settings first before using the crawler
tr: Tarayıcıyı kullanmadan önce Ayarlar bölümünden %s ayarını yapmalısınız

en: You must set %1$s to %2$s before using this feature.
tr: Bu özelliği kullanmadan önce %1$s seçeneğini %2$s olarak ayarlamalısınız.

en: You must set %s before using this feature.
tr: Bu özelliği kullanmadan önce %s seçeneğini ayarlamalısınız.

en: My QUIC.cloud Dashboard
tr: QUIC.cloud panom

en: You are currently using services as an anonymous user. To manage your QUIC.cloud options, use the button below to create an account and link to the QUIC.cloud Dashboard.
tr: Şu anda hizmetleri anonim bir kullanıcı olarak kullanıyorsunuz. QUIC.cloud seçeneklerinizi yönetmek için bir hesap açmak ve QUIC.cloud panosuna bağlantı vermek için aşağıdaki düğmeyi kullanın.

en: To manage your QUIC.cloud options, go to QUIC.cloud Dashboard.
tr: QUIC.cloud ayarlarınızı yönetmek için QUIC.cloud panosuna gidin.

en: To manage your QUIC.cloud options, please contact your hosting provider.
tr: QUIC.cloud ayarlarınızı yönetmek için lütfen barındırma hizmeti sağlayıcınızla görüşün.

en: To manage your QUIC.cloud options, go to your hosting provider's portal.
tr: QUIC.cloud ayarlarınızı yönetmek için barındırma hizmeti sağlayıcınızın sitesine gidin.

en: QUIC.cloud CDN Options
tr: QUIC.cloud CDN ayarları

note: translators: %s: Link tags
en: Best available WordPress performance, globally fast TTFB, easy setup, and %smore%s!
tr: Var olan en iyi WordPress başarımı, küresel olarak hızlı TTFB, kolay kurulum ve %sdiğer şeyler%s!

en: no matter where they live.
tr: yaşadığı yerden bağımsız.

en: Content Delivery Network Service
tr: Content Delivery Network hizmeti

en: Enable QUIC.cloud CDN
tr: QUIC.cloud CDN kullanın

en: Link & Enable QUIC.cloud CDN
tr: QUIC.cloud CDN bağla ve etkinleştir

en: QUIC.cloud CDN is <strong>not available</strong> for anonymous (unlinked) users.
tr: Anonim (bağlanmamış) kullanıcılar için QUIC.cloud CDN <strong>kullanılamaz</strong>.

en: QUIC.cloud CDN is currently <strong>fully disabled</strong>.
tr: QUIC.cloud CDN şu anda <strong>tümüyle etkisizleştirilmiş</strong>.

en: Learn More about QUIC.cloud
tr: QUIC.cloud ile ilgili ayrıntılı bilgi alın

en: QUIC.cloud provides CDN and online optimization services, and is not required. You may use many features of this plugin without QUIC.cloud.
tr: QUIC.cloud, CDN ve çevrim içi iyileştirme hizmetleri sağlar ve kullanılması zorunlu değildir. Bu eklentinin birçok özelliğini QUIC.cloud olmadan kullanabilirsiniz.

en: Enable QUIC.cloud services
tr: QUIC.cloud hizmetlerini aç

en: Free monthly quota available.
tr: Ücretsiz aylık kota kullanılabilir.

en: Speed up your WordPress site even further with <strong>QUIC.cloud Online Services and CDN</strong>.
tr: <strong>QUIC.cloud çevrim içi hizmetleri ve CDN</strong> ile WordPress sitenizi daha da hızlandırın.

en: Accelerate, Optimize, Protect
tr: Hızlandırın, iyileştirin, koruyun

en: Check the status of your most important settings and the health of your CDN setup here.
tr: En önemli ayarlarınızın durumunu ve CDN kurulumunuzun sağlığını buradan görebilirsiniz.

en: QUIC.cloud CDN Status Overview
tr: QUIC.cloud CDN durumu özeti

en: Refresh Status
tr: Durumu yenile

en: Other Static CDN
tr: Diğer sabit CDN

en: Dismiss this notice.
tr: Bu notu gizle.

en: Send to twitter to get %s bonus
tr: %s hediyesi kazanmak için X üzerine gönderin

en: Spread the love and earn %s credits to use in our QUIC.cloud online services.
tr: Sevginizi yayın ve QUIC.cloud çevrim içi hizmetlerimizde kullanabileceğini %s kredi kazanın.

en: No backup of unoptimized AVIF file exists.
tr: İyileştirilmemiş AVIF dosyasının yedeği yok.

en: AVIF saved %s
tr: %s AVIF kaydedildi

en: AVIF file reduced by %1$s (%2$s)
tr: AVIF dosyası %1$s (%2$s) küçültüldü

en: Currently using original (unoptimized) version of AVIF file.
tr: Şu anda AVIF dosyasının özgün (iyileştirilmemiş) sürümü kullanılıyor.

en: Currently using optimized version of AVIF file.
tr: Şu anda AVIF dosyasının iyileştirilmiş sürümü kullanılıyor.

en: WebP/AVIF For Extra srcset
tr: Ek srcset için WebP/AVIF

en: Next-Gen Image Format
tr: Yeni nesil görsel biçimi

en: Enabled AVIF file successfully.
tr: AVIF dosyası etkinleştirildi.

en: Disabled AVIF file successfully.
tr: AVIF dosyası etkisizleştirildi.

en: Reset image optimization counter successfully.
tr: Görsel iyileştirme sayacı sıfırlandı.

en: Filename is empty!
tr: Dosya adı boş!

en: You will need to finish %s setup to use the online services.
tr: Çevrim içi hizmetleri kullanmak için %s kurulumunu tamamlamalısınız.

en: Sync QUIC.cloud status successfully.
tr: QUIC.cloud durumu eşitlendi.

en: Linked to QUIC.cloud preview environment, for testing purpose only.
tr: Yalnızca deneme amacıyla QUIC.cloud ön izleme ortamına bağlı.

en: Click here to proceed.
tr: İlerlemek için buraya tıklayın.

en: Site not recognized. QUIC.cloud deactivated automatically. Please reactivate your QUIC.cloud account.
tr: Site tanınmadı. QUIC.cloud otomatik olarak etkisizleştirildi. Lütfen QUIC.cloud hesabınızı yeniden etkinleştirin.

en: Reset %s activation successfully.
tr: %s etkinleştirmesi sıfırlandı.

en: Congratulations, %s successfully set this domain up for the online services with CDN service.
tr: Tebrikler, %s bu etki alanını CDN hizmeti ile çevrim içi hizmetler için ayarladı.

en: Congratulations, %s successfully set this domain up for the online services.
tr: Tebrikler, %s bu etki alanını çevrim içi hizmetler için ayarladı.

en: Congratulations, %s successfully set this domain up for the anonymous online services.
tr: Tebrikler, %s bu etki alanını anonim çevrim içi hizmetler için ayarladı.

en: %s activation data expired.
tr: %s etkinleştirme verilerinin süresi geçmiş.

en: Failed to parse %s activation status.
tr: %s etkinleştirme durumu işlenemedi.

en: Failed to validate %s activation data.
tr: %s etkinleştirme verileri doğrulanamadı.

en: Cert or key file does not exist.
tr: Sertifika veya anahtar dosyası bulunamadı.

en: You need to activate QC first.
tr: Önce QUIC.cloud etkinleştirilmelidir.

en: You need to set the %1$s first. Please use the command %2$s to set.
tr: Önce %1$s ayarlanmalıdır. Ayarlamak için lütfen %2$s komutunu kullanın.

en: Failed to get echo data from WPAPI
tr: WPAPI üzerinden çıktı verileri alınamadı

en: The user with id %s has editor access, which is not allowed for the role simulator.
tr: %s kimlikli kullanıcının rol benzetiminde kullanılmasına izin verilmeyen düzenleyici erişimi var.

en: You have used all of your quota left for current service this month.
tr: Geçerli hizmet için bu aydan kalan kotanızın tümünü kullandınız.

en: Learn more or purchase additional quota.
tr: Ayrıntılı bilgi alın veya ek kota satın alın.

en: You have used all of your daily quota for today.
tr: Bugün için günlük kotanızı doldurdunuz.

en: If comment to be kept is like: %1$s write: %2$s
tr: Tutulacak yorum şöyleyse: %1$s yazdı: %2$s

en: When minifying HTML do not discard comments that match a specified pattern.
tr: HTML küçültürken belirli bir model ile eşleşen yorumlar atılmaz.

en: Specify an AJAX action in POST/GET and the number of seconds to cache that request, separated by a space.
tr: POST/GET olarak bir AJAX işlemini ve saniye olarak bu isteğin ne kadar süreyle ön belleğe alınacağını boşluk ile ayırarak belirtin.

en: HTML Keep Comments
tr: HTML yorumları tutulsun

en: AJAX Cache TTL
tr: AJAX ön bellek ömrü

en: You have images waiting to be pulled. Please wait for the automatic pull to complete, or pull them down manually now.
tr: Çekilmeyi bekleyen görselleriniz var. Otomatik çekimin tamamlanmasını bekleyin ya da şimdi el ile çekin.

en: Clean all orphaned post meta records
tr: Tüm sahipsiz yazı üst veri kayıtlarını temizler

en: Orphaned Post Meta
tr: Sahipsiz yazı üst verileri

en: Best available WordPress performance
tr: Olabilecek en iyi WordPress başarımı

en: Clean orphaned post meta successfully.
tr: Sahipsiz yazı üst verileri temizlendi.

en: Last Pulled
tr: Son çekme

en: You can list the 3rd party vary cookies here.
tr: 3. taraf çeşit tanımlama bilgilerini burada listeleyebilirsiniz.

en: Vary Cookies
tr: Çeşit tanımlama bilgileri

en: Preconnecting speeds up future loads from a given origin.
tr: Ön bağlantı, belirli bir kaynaktan gelecek yükleri hızlandırır.

en: If your theme does not use JS to update the mini cart, you must enable this option to display the correct cart contents.
tr: Temanız mini sepeti güncellemek için JS kullanmıyorsa, sepet içeriğinin doğru görüntülenmesi için bu seçenek etkinleştirilmelidir.

en: Generate a separate vary cache copy for the mini cart when the cart is not empty.
tr: Sepet boş olmadığında mini sepet için ayrı bir çeşit ön bellek kopyası oluşturur.

en: Vary for Mini Cart
tr: Mini sepet için çeşit

en: DNS Preconnect
tr: DNS ön bağlantısı

en: This setting is %1$s for certain qualifying requests due to %2$s!
tr: Bu ayar, %2$s nedeniyle belirli nitelikli istekleri için %1$s olur!

en: Listed JS files or inline JS code will be delayed.
tr: Listedeki JS dosyaları veya satır içi JS kodları geciktirilir.

en: URL Search
tr: Adres arama

en: JS Delayed Includes
tr: JS geciktirmeye katılacaklar

en: Your domain_key has been temporarily blocklisted to prevent abuse. You may contact support at QUIC.cloud to learn more.
tr: Alan adı anahtarınız kötüye kullanımı engellemek için geçici olarak engellendi. Daha fazla bilgi için QUIC.cloud destek ile iletişime geçebilirsiniz.

en: Cloud server refused the current request due to unpulled images. Please pull the images first.
tr: Bulut sunucusu çekilmemiş görseller nedeniyle isteği reddetti. Lütfen önce görselleri çekin.

en: Current server load
tr: Geçerli sunucu yükü

en: Redis encountered a fatal error: %1$s (code: %2$d)
tr: Redis ciddi bir sorunla karşılaştı: %1$s (kod: %2$d)

en: Started async image optimization request
tr: Eşzamanlamasız görsel iyileştirme isteği başlatıldı

en: Started async crawling
tr: Eşzamanlamasız toplama başlatıldı

en: Saving option failed. IPv4 only for %s.
tr: Seçenek kaydedilemedi. IPv4 yalnızca %s için.

en: Cloud server refused the current request due to rate limiting. Please try again later.
tr: Bulut sunucusu, hız sınırlaması nedeniyle geçerli isteği reddetti. Lütfen bir süre sonra yeniden deneyin.

en: Maximum image post id
tr: En büyük görsel yazı kimliği

en: Current image post id position
tr: Geçerli görsel yazı kimliği konumu

en: Images ready to request
tr: İstenmeye hazır görseller

en: Redetect
tr: Yeniden algıla

note: translators: %1$s: Socket name, %2$s: Host field title, %3$s: Example socket path translators: %1$s: Socket name, %2$s: Port field title, %3$s: Port value
en: If you are using a %1$s socket, %2$s should be set to %3$s
tr: Bir %1$s soketi kullanıyorsanız, %2$s, %3$s olarak ayarlanmalıdır

en: All QUIC.cloud service queues have been cleared.
tr: Tüm QUIC.cloud hizmet kuyrukları temizlendi.

note: translators: %s: The type of the given cache key.
en: Cache key must be integer or non-empty string, %s given.
tr: Ön bellek anahtarı bir tam sayı veya boş olmayan bir dizge olmalıdır. %s belirtildi.

en: Cache key must not be an empty string.
tr: Ön bellek anahtarı boş bir dizge olamaz.

en: JS Deferred / Delayed Excludes
tr: JS ertelemeye / geciktirmeye katılmayacaklar

en: The queue is processed asynchronously. It may take time.
tr: Kuyruk eşzamanlamasız işlenir. Bu biraz zaman alabilir.

en: In order to use QC services, need a real domain name, cannot use an IP.
tr: QC hizmetlerini kullanmak için gerçek bir etki alanı gereklidir. IP adresi kullanamazsınız.

en: Restore Settings
tr: Ayarları geri yükle

en: This will restore the backup settings created %1$s before applying the %2$s preset. Any changes made since then will be lost. Do you want to continue?
tr: Bu işlem, %2$s hazır ayarını uygulamadan önce %1$s tarafından yedeklenen eski ayarlarınızı geri yükleyecek. O zamandan bu yana yapılan tüm değişiklikler kaybolacak. İlerlemek istiyor musunuz?

en: Backup created %1$s before applying the %2$s preset
tr: Yedek %2$s hazır ayarı uygulanmadan önce %1$s oluşturuldu

en: Applied the %1$s preset %2$s
tr: %1$s hazır ayarı %2$s uygulandı

en: Restored backup settings %1$s
tr: Yedeklenmiş eski %1$s ayarları geri yüklendi

en: Error: Failed to apply the settings %1$s
tr: Hata: %1$s ayarları uygulanamadı

en: History
tr: Geçmiş

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: Apply Preset
tr: Hazır ayarı uygula

en: This will back up your current settings and replace them with the %1$s preset settings. Do you want to continue?
tr: Bu işlem, geçerli ayarlarınızı yedekleyecek ve %1$s hazır ayarları ile değiştirecek. İlerlemek istiyor musunuz?

en: Who should use this preset?
tr: Bu hazır ayarı kimler kullanmalı?

en: Use an official LiteSpeed-designed Preset to configure your site in one click. Try no-risk caching essentials, extreme optimization, or something in between.
tr: Sitenizi tek tıklamayla yapılandırmak için LiteSpeed tarafından tasarlanmış bir resmi hazır ayar kullanın. Risksiz ön belleğe alma temellerini, aşırı iyileştirmeyi veya ikisinin arasındaki bir hazır ayarı deneyin.

en: LiteSpeed Cache Standard Presets
tr: Standart LiteSpeed Cache hazır ayarları

en: A QUIC.cloud connection is required to use this preset. Enables the maximum level of optimizations for improved page speed scores.
tr: Bu hazır ayarı kullanabilmek için bir QUIC.cloud bağlantısı gereklidir. Sayfa hızı puanını artırmak için en yüksek düzeyde iyileştirme sağlar.

en: This preset almost certainly will require testing and exclusions for some CSS, JS and Lazy Loaded images. Pay special attention to logos, or HTML-based slider images.
tr: Bu hazır ayar için, neredeyse kesinlikle bazı CSS, JS ve geciktirilerek yüklenen görseller için deneme ve katmama işlemleri gerekir. Logolara veya HTML temelli kaydırıcı (slider) görsellerine özellikle dikkat edin.

en: Inline CSS added to Combine
tr: Satır içi CSS kodlarını birleştirmeye ekleme

en: Inline JS added to Combine
tr: Satır içi JS kodlarını birleştirmeye ekleme

en: JS Delayed
tr: JS geciktirme

en: Viewport Image Generation
tr: Viewport Images görseli oluşturma

en: Lazy Load for Images
tr: Gecikmeli görsel yükleme

en: Everything in Aggressive, Plus
tr: Saldırgan içindeki her şey ve

en: Extreme
tr: Aşırı

en: This preset might work out of the box for some websites, but be sure to test! Some CSS or JS exclusions may be necessary in Page Optimization > Tuning.
tr: Bu hazır ayar, bazı siteler için beklendiği gibi çalışmayabilir. Ancak denediğinizden emin olun! Sayfa iyileştirme > Ayarlar bölümünden bazı CSS veya JS kodlarının katılmaması gerekebilir.

en: Lazy Load for Iframes
tr: Gecikmeli iFrame yükleme

en: Removed Unused CSS for Users
tr: Kullanıcılar için kullanılmayan CSS kaldırma

en: Asynchronous CSS Loading with Critical CSS
tr: Kritik CSS ile eşzamanlamasız CSS yükleme

en: CSS & JS Combine
tr: CSS ve JS birleştirme

en: Everything in Advanced, Plus
tr: Gelişmiş içindeki her şey ve

en: Aggressive
tr: Saldırgan

en: A QUIC.cloud connection is required to use this preset. Includes many optimizations known to improve page speed scores.
tr: Bu hazır ayarı kullanabilmek için bir QUIC.cloud bağlantısı gereklidir. Sayfa hızı puanını artırdığı bilinen birçok iyileştirme içerir.

en: This preset is good for most websites, and is unlikely to cause conflicts. Any CSS or JS conflicts may be resolved with Page Optimization > Tuning tools.
tr: Bu hazır ayar çoğu site için iyidir ve çakışmalara neden olması beklenmez. Bir CSS veya JS çakışması, Sayfa iyileştirme > Ayarlar bölümündeki araçlar ile çözülebilir.

en: Remove Query Strings from Static Files
tr: Sabit dosyalardan sorgu dizgelerini kaldırma

en: DNS Prefetch for static files
tr: Sabit dosyalar için DNS ön çözümlemesi

en: JS Defer for both external and inline JS
tr: Hem dış hem de satır içi JS için JS erteleme

en: CSS, JS and HTML Minification
tr: CSS, JS ve HTML küçültme

en: Guest Mode and Guest Optimization
tr: Konuk kipi ve Konuk iyileştirme

en: Everything in Basic, Plus
tr: Temel içindeki her şey ve

en: Advanced (Recommended)
tr: Gelişmiş (Önerilir)

en: A QUIC.cloud connection is required to use this preset. Includes optimizations known to improve site score in page speed measurement tools.
tr: Bu hazır ayarı kullanmak için bir QUIC.cloud bağlantısı gereklidir. Sayfa hızı ölçüm araçlarında site puanını artırdığı bilinen iyileştirmeleri içerir.

en: This low-risk preset introduces basic optimizations for speed and user experience. Appropriate for enthusiastic beginners.
tr: Bu düşük riskli hazır ayar, hız ve kullanıcı deneyimi için temel iyileştirmeleri sağlar. Hevesli yeni başlayanlar için uygundur.

en: Mobile Cache
tr: Mobil ön bellek

en: Everything in Essentials, Plus
tr: Temel içindeki her şey ve

en: A QUIC.cloud connection is not required to use this preset. Only basic caching features are enabled.
tr: Bu hazır ayarı kullanmak için QUIC.cloud bağlantısı gerekli değildir. Yalnızca temel ön bellek özellikleri etkindir.

en: This no-risk preset is appropriate for all websites. Good for new users, simple websites, or cache-oriented development.
tr: Bu risksiz hazır ayar, tüm siteler için uygundur. Yeni kullanıcılar, basit siteler veya ön bellek kullanan geliştirmeler için uygundur.

en: Higher TTL
tr: Daha yüksek ömür

en: Default Cache
tr: Varsayılan ön bellek

en: Essentials
tr: Temel

en: LiteSpeed Cache Configuration Presets
tr: LiteSpeed Cache yapılandırma hazır ayarları

en: Standard Presets
tr: Standart hazır ayarlar

en: Listed CSS files will be excluded from UCSS and saved to inline.
tr: Listedeki CSS dosyaları UCSS içinden çıkarılır ve satır içine kaydedilir.

en: UCSS Selector Allowlist
tr: Kullanılabilecek UCSS seçici listesi

en: Presets
tr: Hazır ayarlar

en: Partner Benefits Provided by
tr: İş ortağı yararlarını sağlayan

en: LiteSpeed Logs
tr: LiteSpeed günlükleri

en: Crawler Log
tr: Tarayıcı günlüğü

en: Purge Log
tr: Günlüğü boşalt

en: Prevent writing log entries that include listed strings.
tr: Listedeki dizgelerin bulunduğu günlük kayıtlarının yazılmasını önler.

en: View Site Before Cache
tr: Siteyi ön belleklenmeden görüntüle

en: View Site Before Optimization
tr: Siteyi iyileştirmeden görüntüle

en: Debug Helpers
tr: Hata ayıklama yardımcıları

en: Enable Viewport Images auto generation cron.
tr: Viewport Images görsellerini otomatik olarak oluşturan zamanlanmış görevi etkinleştirir.

en: This enables the page's initial screenful of imagery to be fully displayed without delay.
tr: Bu seçenek, sayfanın ilk ekran dolusu görüntüsünün gecikme olmadan tümüyle görüntülenmesini sağlar.

en: The Viewport Images service detects which images appear above the fold, and excludes them from lazy load.
tr: Viewport Images hizmeti, hangi görsellerin katlamanın üstünde göründüğünü algılar ve bunları gecikmeli yüklemeye katmaz.

en: When you use Lazy Load, it will delay the loading of all images on a page.
tr: Gecikmeli yükleme kullandığınızda, bir sayfadaki tüm görsellerin yüklenmesi geciktirilir.

en: Use %1$s to bypass remote image dimension check when %2$s is ON.
tr: %2$s AÇIK olduğunda uzak görsel boyutu denetimini atlamak için %1$s kullanın.

en: %s must be turned ON for this setting to work.
tr: Bu ayarın çalışması için %s AÇIK olmalıdır.

en: API: Filter %s available to disable blocklist.
tr: API: Engelleme listesini etkisizleştirmek için %s süzgeci kullanılabilir.

en: API: PHP Constant %s available to disable blocklist.
tr: API: %s PHP sabiti engelleme listesini etkisizleştirmek için kullanılabilir.

en: Please consider disabling the following detected plugins, as they may conflict with LiteSpeed Cache:
tr: LiteSpeed Cache ile çakışabilecekleri için lütfen aşağıda bulunan eklentileri etkisizleştirmeyi değerlendirin:

en: Mobile
tr: Mobil

en: Disable VPI
tr: VPI kullanılmasın

en: Disable Image Lazyload
tr: Görsellerin gecikmeli yüklenmesini etkisizleştir

en: Disable Cache
tr: Ön belleği etkisizleştir

en: Debug String Excludes
tr: Katılmayan dizgeler hata ayıklaması

en: Viewport Images Cron
tr: Viewport Images zamanlanmış görevi

en: Alias is in use by another QUIC.cloud account.
tr: Kısaltma başka bir QUIC.cloud hesabında kullanılıyor.

en: Unable to automatically add %1$s as a Domain Alias for main %2$s domain.
tr: Ana %2$s etki alanı için %1$s etki alanı kısaltması otomatik olarak eklenemedi.

en: Unable to automatically add %1$s as a Domain Alias for main %2$s domain, due to potential CDN conflict.
tr: Olası CDN çakışması nedeniyle ana %2$s etki alanı için %1$s etki alanı kısaltması otomatik olarak eklenemedi.

en: You cannot remove this DNS zone, because it is still in use. Please update the domain's nameservers, then try to delete this zone again, otherwise your site will become inaccessible.
tr: Hâlâ kullanılıyor olduğundan bu DNS bölgesini kaldıramazsınız. Lütfen etki alanının ad sunucularını güncelleyin. Ardından bu bölgeyi yeniden silmeyi deneyin. Yoksa siteniz erişilemez olur.

en: The site is not a valid alias on QUIC.cloud.
tr: Site QUIC.cloud üzerinde geçerli bir kısaltma değil.

en: Please thoroughly test each JS file you add to ensure it functions as expected.
tr: Beklendiği gibi çalıştıklarından emin olmak için eklediğiniz her JS dosyasını iyice sınayın.

en: Please thoroughly test all items in %s to ensure they function as expected.
tr: Lütfen beklendiği gibi çalıştıklarından emin olmak için %s içindeki tüm ögeleri iyice sınayın.

en: Use %1$s to bypass UCSS for the pages which page type is %2$s.
tr: Sayfa türü %2$s olan sayfalarda UCSS kodunu atlamak için %1$s kullanın.

en: Use %1$s to generate one single UCSS for the pages which page type is %2$s while other page types still per URL.
tr: Sayfa türü %2$s olan sayfalarda tek bir UCSS oluşturmak için %1$s kullanın. Diğer sayfa türleri hâlâ her adres içindir.

en: Filter %s available for UCSS per page type generation.
tr: Her sayfa türü oluşturulmasında UCSS için %s süzgeci kullanılabilir.

en: Guest Mode failed to test.
tr: Konuk kipi sınanamadı.

en: Guest Mode passed testing.
tr: Konuk kipi sınamayı geçti.

en: Testing
tr: Sınanıyor

en: Guest Mode testing result
tr: Konuk kipi sınama sonucu

en: Not blocklisted
tr: Engelleme listesinde olmayan

en: Learn more about when this is needed
tr: Bunun ne zaman gerekeceği ile ilgili ayrıntılı bilgi alın

en: Cleaned all localized resource entries.
tr: Tüm yerelleştirilmiş kaynak kayıtları temizlendi.

en: View .htaccess
tr: .htaccess görüntüle

en: You can use this code %1$s in %2$s to specify the htaccess file path.
tr: htaccess dosya yolunu belirtmek için %2$s içinde %1$s kodunu kullanabilirsiniz.

en: PHP Constant %s is supported.
tr: %s PHP sabiti desteklenir.

en: Default path is
tr: Varsayılan yol

en: .htaccess Path
tr: .htaccess yolu

en: Please read all warnings before enabling this option.
tr: Lütfen bu seçeneği açmadan önce tüm uyarıları okuyun.

en: This will delete all generated unique CSS files
tr: Bu işlem oluşturulan tüm Benzersiz CSS dosyalarını siler

en: In order to avoid an upgrade error, you must be using %1$s or later before you can upgrade to %2$s versions.
tr: Olası yükseltme sorunlarını önlemek için %2$s sürümüne yükseltmeden önce %1$s veya üzeri bir sürümü kullanıyor olmalısınız.

en: Use latest GitHub Dev/Master commit
tr: Son GitHub Dev/Master sürümünü kullan

en: Press the %s button to use the most recent GitHub commit. Master is for release candidate & Dev is for experimental testing.
tr: Son GitHub sürümünü kullanmak için %s düğmesine basın. Master yayın adayı, Dev deneme içindir.

en: Downgrade not recommended. May cause fatal error due to refactored code.
tr: Eski sürüme dönülmesi önerilmez. Yeniden yazılmış kodlar nedeniyle önemli sorunlar çıkabilir.

en: Only optimize pages for guest (not logged in) visitors. If turned this OFF, CSS/JS/CCSS files will be doubled by each user group.
tr: Sayfaları yalnızca konuk (oturum açmamış) ziyaretçiler için iyileştirir. Etkisizleştirildiğinde, CSS/JS/CCSS dosyaları her kullanıcı grubu için ikiye katlanır.

en: Listed JS files or inline JS code will not be optimized by %s.
tr: Listelenmiş JS dosyaları veya satır içi JS kodları %s tarafından iyileştirilmez.

en: Listed URI will not generate UCSS.
tr: Listedeki adresler için UCSS oluşturulmaz.

en: The selector must exist in the CSS. Parent classes in the HTML will not work.
tr: Seçici CSS içinde bulunmalıdır. HTML kodundaki üst sınıflar çalışmaz.

en: Wildcard %s supported.
tr: %s genel arama karakteri desteklenir.

en: Useful for above-the-fold images causing CLS (a Core Web Vitals metric).
tr: CLS (Core Web Vitals ölçümü) nedeni olan katlama üstü görseller için kullanışlıdır.

en: Set an explicit width and height on image elements to reduce layout shifts and improve CLS (a Core Web Vitals metric).
tr: Yerleşim kaymalarını azaltmak ve CLS (Core Web Vitals metriği) iyileştirme için görsel ögelerinde kesin bir genişlik ve yükseklik ayarlar.

en: Changes to this setting do not apply to already-generated LQIPs. To regenerate existing LQIPs, please %s first from the admin bar menu.
tr: Bu ayarda yapılan değişiklikler zaten oluşturulmuş LQIP ögelerine uygulanmaz. Var olan LQIP ögelerini yeniden oluşturmak için lütfen önce yönetici çubuğu menüsünden %s seçin.

en: Deferring until page is parsed or delaying till interaction can help reduce resource contention and improve performance causing a lower FID (Core Web Vitals metric).
tr: Sayfa işlenene veya etkileşime hazır olana kadar geciktirmek, kaynak yükleme çatışmalarını engellemeye, başarımı iyileştirerek daha düşük bir FID (Core Web Vital ölçümü) elde etmeye yardımcı olur.

en: Delayed
tr: Geciktirilmiş

en: JS error can be found from the developer console of browser by right clicking and choosing Inspect.
tr: JS hatası, sağ tıklayıp İnceleyi üzerine tıklayarak açılan tarayıcı geliştirici panosundan bulunabilir.

en: This option may result in a JS error or layout issue on frontend pages with certain themes/plugins.
tr: Bu seçenek, belirli temalar/eklentiler kullanan ön yüz sayfalarında JS hatasına veya yerleşim sorununa neden olabilir.

en: This will also add a preconnect to Google Fonts to establish a connection earlier.
tr: Bu seçenek daha erken bağlantı sağlamak için Google Fonts ile de önceden bağlantı kurar.

en: Delay rendering off-screen HTML elements by its selector.
tr: Seçicisini kullanarak ekran dışı HTML bileşenlerinin işlenmesini geciktirir.

en: Disable this option to generate CCSS per Post Type instead of per page. This can save significant CCSS quota, however it may result in incorrect CSS styling if your site uses a page builder.
tr: CCSS kodunun sayfalar için ayrı ayrı değil yazı türüne göre oluşturulması için bu seçeneği kapatın. Bu seçenek önemli miktarda CCSS kota kazancı sağlar. Ancak sitenizde sayfa oluşturucu kullanılıyorsa hatalı CSS biçemlerine neden olabilir.

en: This option is bypassed due to %s option.
tr: Bu seçenek %s seçeneği nedeniyle atlandı.

en: Elements with attribute %s in HTML code will be excluded.
tr: HTML kodunda %s öz niteliği bulunan ögeler katılmaz.

en: Use QUIC.cloud online service to generate critical CSS and load remaining CSS asynchronously.
tr: Kritik CSS oluşturmak ve kalan CSS kodunu da eşzamanlamasız olarak yüklemek için QUIC.cloud çevrim içi hizmetini kullanır.

en: This option will automatically bypass %s option.
tr: Bu seçenek %s seçeneğini otomatik olarak atlar.

en: Inline UCSS to reduce the extra CSS file loading. This option will not be automatically turned on for %1$s pages. To use it on %1$s pages, please set it to ON.
tr: Satır içi UCSS ek CSS dosya yüklemelerini azaltır. Bu seçenek %1$s sayfaları için otomatik olarak açılmaz. %1$s sayfalarında kullanılması için AÇIK olarak ayarlayın.

en: Run %s Queue Manually
tr: %s kuyruğu el ile çalıştırılsın

en: This option is bypassed because %1$s option is %2$s.
tr: %1$s seçeneği %2$s olarak ayarlandığından bu seçenek atlandı.

en: Automatic generation of unique CSS is in the background via a cron-based queue.
tr: Zamanlanmış görev temelli kuyrukla arka planda otomatik Benzersiz CSS oluşturulması.

en: This will drop the unused CSS on each page from the combined file.
tr: Bu seçenek her sayfadaki kullanılmayan CSS kodunu birleştirilmiş dosyadan çıkartır.

en: HTML Settings
tr: HTML ayarları

en: LiteSpeed cache plugin upgraded. Please refresh the page to complete the configuration data upgrade.
tr: LiteSpeed Cache eklentisi güncellendi. Yükseltme sonrası verilerin yapılandırılması için sayfayı yenileyin.

en: Your %1$s quota on %2$s will still be in use.
tr: %2$s üzerindeki %1$s kotanız hâlâ kullanılabilecek.

en: This option can help to correct the cache vary for certain advanced mobile or tablet visitors.
tr: Bu seçenek, gelişmiş bazı mobil veya tablet ziyaretçileri için ön bellek çeşitlerini düzeltmeye yardımcı olabilir.

en: Guest Mode provides an always cacheable landing page for an automated guest's first time visit, and then attempts to update cache varies via AJAX.
tr: Konuk kipi, otomatik bir konuğun ilk ziyaretinde her zaman ön belleğe alınabilen bir iniş sayfası sağlar ve ön bellekteki değişiklikleri AJAX ile güncellemeyi dener.

en: Please make sure this IP is the correct one for visiting your site.
tr: Lütfen bu IP adresinin sitenizi ziyaret etmek için doğru adres olduğundan emin olun.

en: the auto-detected IP may not be accurate if you have an additional outgoing IP set, or you have multiple IPs configured on your server.
tr: dışarıya açılan ayrı bir IP kümeniz veya sunucunuzda yapılandırılmış birden çok IP adresiniz varsa otomatik olarak algılanan IP adresi doğru olmayabilir.

en: You need to turn %s on and finish all WebP generation to get maximum result.
tr: En iyi sonucu almak için %s seçeneğini açmanız ve WebP oluşturulmasını tümüyle bitirmeniz gerekir.

en: You need to turn %s on to get maximum result.
tr: En iyi sonucu almak için %s seçeneğini açmanız gerekir.

en: This option enables maximum optimization for Guest Mode visitors.
tr: Bu seçenek, konuk kipindeki ziyaretçiler için en yüksek iyileştirmeyi sağlar.

en: More
tr: Ayrıntılar

en: Remaining Daily Quota
tr: Kalan günlük kota

en: Successfully Crawled
tr: Tarama tamamlandı

en: Already Cached
tr: Zaten ön belleğe alınmış

en: The crawler will use your XML sitemap or sitemap index. Enter the full URL to your sitemap here.
tr: Tarayıcı XML site haritanızı veya site haritası dizininizi kullanır. Sitenizin tam adresini buraya yazın.

en: Optional when API token used.
tr: API kodu kullanıldığında isteğe bağlıdır.

en: Recommended to generate the token from Cloudflare API token template "WordPress".
tr: Kodun "WordPress" Cloudflare API kodu şablonu ile oluşturulması önerilir.

en: Global API Key / API Token
tr: Genel API anahtarı / API kodu

en: NOTE: QUIC.cloud CDN and Cloudflare do not use CDN Mapping. If you are only using QUIC.cloud or Cloudflare, leave this setting %s.
tr: NOT: QUIC.cloud CDN ve Cloudflare CDN eşlesmesi kullanmaz. Yalnızca QUIC.cloud veya Cloudflare kullanıyorsanız, bu ayarı %s olarak bırakın.

en: Turn this setting %s if you are using a traditional Content Delivery Network (CDN) or a subdomain for static content with QUIC.cloud CDN.
tr: Geleneksel bir içerik dağıtım ağı (CDN) veya QUIC.cloud CDN ile sabit içerik için bir alt etki alanı kullanıyorsanız bunu %s olarak ayarlayın.

en: Use external object cache functionality.
tr: Dış nesne ön belleği özelliğini kullanın.

en: Serve a separate cache copy for mobile visitors.
tr: Mobil ziyaretçilere ayrı bir ön bellek kopyası sunulur.

en: By default, the My Account, Checkout, and Cart pages are automatically excluded from caching. Misconfiguration of page associations in WooCommerce settings may cause some pages to be erroneously excluded.
tr: Varsayılan olarak Hesabım, Ödeme ve Sepet sayfaları otomatik olarak ön belleğe katılmaz. WooCommerce ayarlarından sayfa ilişkilendirmelerinin yanlış yapılandırılması bazı sayfaların hatalı şekilde katılmamasına neden olabilir.

en: Cleaned all Unique CSS files.
tr: Tüm Benzersiz CSS dosyaları temizlendi.

en: Add Missing Sizes
tr: Eksik boyutlar eklensin

en: Optimize for Guests Only
tr: Yalnızca konuklar için iyileştirilsin

en: Guest Mode JS Excludes
tr: Konuk kipine katılmayacak JS betikleri

en: CCSS Per URL
tr: Adrese göre CCSS

en: HTML Lazy Load Selectors
tr: HTML gecikmeli yükleme seçicileri

en: UCSS URI Excludes
tr: Katılmayacak UCSS adresleri

en: UCSS Inline
tr: Satır içi UCSS

en: Guest Optimization
tr: Konuk iyileştirme

en: Guest Mode
tr: Konuk kipi

en: Online node needs to be redetected.
tr: Çevrim içi düğümün yeniden algılanması gerekli.

en: The current server is under heavy load.
tr: Geçerli sunucu ağır yük altında.

note: translators: %s: QUIC.cloud privacy policy URL
en: Please see %s for more details.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için lütfen %s inceleyin.

en: This setting will regenerate crawler list and clear the disabled list!
tr: Bu ayar tarayıcı listesini yeniden oluşturur ve etkisizleştirilmişler listesini temizler!

note: translators: 1: number, 2: text
en: %1$s %2$s files left in queue
tr: Sırada %1$s %2$s dosya kaldı

en: Crawler disabled list is cleared! All crawlers are set to active!
tr: Tarayıcı etkisizleştirme listesi temizlendi! Tüm tarayıcılar etkin olarak ayarlandı!

en: Redetected node
tr: Düğüm yeniden algılandı

en: No available Cloud Node after checked server load.
tr: Sunucu yükünü denetledikten sonra kullanılabilecek bir bulut düğümü bulunamadı.

en: Localization Files
tr: Yerelleştirilecek dosyalar

en: Purged!
tr: Boşaltıldı!

en: Resources listed here will be copied and replaced with local URLs.
tr: Listedeki kaynaklar kopyalanır ve yerel adreslerle değiştirilir.

en: Use latest GitHub Master commit
tr: Son GitHub Master sürümü kullanılsın

en: Use latest GitHub Dev commit
tr: Son GitHub Dev sürümü kullanılsın

en: No valid sitemap parsed for crawler.
tr: Tarayıcı için geçerli bir işlenmiş site haritası bulunamadı.

en: CSS Combine External and Inline
tr: Dış ve satır içi CSS birleştirilsin

en: Include external CSS and inline CSS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of CSS, which should minimize potential errors caused by CSS Combine.
tr: %1$s seçeneği de etkinleştirildiğinde, dış CSS ve satır içi CSS kodları birleştirilmiş dosyaya katılır. Bu seçenek CSS önceliklerini koruyarak CSS birleştirme nedeniyle çıkabilecek sorunları en aza indirir.

en: Minify CSS files and inline CSS code.
tr: CSS dosyalarını ve satır içi CSS kodunu küçültür.

en: Predefined list will also be combined w/ the above settings
tr: Hazır liste ayrıca yukarıdaki ayarlarla da birleştirilir

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Include external JS and inline JS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of JS execution, which should minimize potential errors caused by JS Combine.
tr: %1$s seçeneği de etkinleştirildiğinde, dış ve satır içi JS kodları birleştirilmiş dosyaya katılır. Bu seçenek JS yürütülme önceliklerini korur ve böylece JS birleştirme nedeniyle çıkabilecek sorunları en aza indirir.

en: Combine all local JS files into a single file.
tr: Tüm yerel JS dosyalarını tek bir dosyada birleştirir.

en: Listed JS files or inline JS code will not be deferred or delayed.
tr: Listedeki JS dosyaları veya satır içi JS kodları ertelenmez veya geciktirilmez.

en: JS Combine External and Inline
tr: Dış ve satır içi JS birleştirilsin

en: Dismiss
tr: Gizle

en: The latest data file is
tr: Son veri dosyası

en: The list will be merged with the predefined nonces in your local data file.
tr: Liste, yerel veri dosyanızdaki hazır tanımlanmış zamana bağlı kodlar ile birleştirilir.

en: Combine CSS files and inline CSS code.
tr: CSS dosyalarını ve satır içi CSS kodlarını birleştirir.

en: Minify JS files and inline JS codes.
tr: JS dosyalarını ve satır içi JS kodlarını küçültür.

en: Listed JS files or inline JS code will not be minified or combined.
tr: Listedeki JS dosyaları veya satır içi JS kodları küçültülmez veya birleştirilmez.

en: Listed CSS files or inline CSS code will not be minified or combined.
tr: Listedeki CSS dosyaları veya satır içi CSS kodları küçültülmez veya birleştirilmez.

en: This value is overwritten by the Network setting.
tr: Bu değer ağ ayarı tarafından değiştirildi.

en: LQIP Excludes
tr: LQIP ögelerine katılmayacaklar

en: These images will not generate LQIP.
tr: Bu görseller için LQIP ögeleri oluşturulmaz.

en: Are you sure you want to reset all settings back to the default settings?
tr: Tüm ayarları varsayılan ayarlara döndürmek istediğinize emin misiniz?

en: This option will remove all %s tags from HTML.
tr: HTML kodundan tüm %s kod imlerini kaldırır.

en: Are you sure you want to clear all cloud nodes?
tr: Tüm bulut düğümlerini temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Remove Noscript Tags
tr: NoScript kod imleri kaldırılsın

en: The site is not registered on QUIC.cloud.
tr: Bu site QUIC.cloud üzerinde kayıtlı değil.

en: Click here to set.
tr: Ayarlamak için buraya tıklayın.

en: Localize Resources
tr: Kaynaklar yerelleştirilsin

en: Setting Up Custom Headers
tr: Özel üst bilgileri ayarlamak

en: This will delete all localized resources
tr: Bu işlem, tüm yerelleştirilmiş kaynakları siler

en: Localized Resources
tr: Yerelleştirilmiş kaynaklar

en: Comments are supported. Start a line with a %s to turn it into a comment line.
tr: Yorumlar desteklenmez. Bir satırı yorum satırına dönüştürmek için başına %s ekleyin.

en: HTTPS sources only.
tr: Yalnızca HTTPS kaynakları.

en: Localize external resources.
tr: Dış kaynakları yerelleştirir.

en: Localization Settings
tr: Yerelleştirme ayarları

en: Use QUIC.cloud online service to generate unique CSS.
tr: Benzersiz CSS oluşturmak için QUIC.cloud çevrim içi hizmetini kullanın.

en: Generate UCSS
tr: UCSS oluşturulsun

en: Unique CSS
tr: Benzersiz CSS

en: Purge the cache entries created by this plugin except for Critical CSS & Unique CSS & LQIP caches
tr: Kritik CSS, Benzersiz CSS ve LQIP ön bellekleri dışında, bu eklenti tarafından oluşturulan ön belleği boşaltır

en: LiteSpeed Report
tr: LiteSpeed bildirimi

en: Image Thumbnail Group Sizes
tr: Küçük görsel grubu boyutları

note: translators: %s: LiteSpeed Web Server version
en: Ignore certain query strings when caching. (LSWS %s required)
tr: Ön bellek hazırlanırken belirli sorgu dizgeleri yok sayılır (LSWS %s gereklidir)

en: For URLs with wildcards, there may be a delay in initiating scheduled purge.
tr: Genel arama karakteri bulunan adreslerde zamanlanmış boşaltmanın başlatılması gecikebilir.

en: By design, this option may serve stale content. Do not enable this option, if that is not OK with you.
tr: Bu seçenek tasarımı gereği güncel olmayan içerik sunabilir. Bu durum sizin için uygun değilse etkinleştirmeyin.

en: Serve Stale
tr: Eski kopya sunumu

en: This value is overwritten by the primary site setting.
tr: Bu değer birincil site ayarı ile değiştirildi.

en: One or more pulled images does not match with the notified image md5
tr: Çekilen bir ya da daha fazla görsel bildirilen görsel md5 karmasına uymuyor

en: Some optimized image file(s) has expired and was cleared.
tr: İyileştirilmiş bazı görsellerin süresi doldu ve temizlendi.

en: You have too many requested images, please try again in a few minutes.
tr: Çok fazla istenilen görselleriniz var. Lütfen birkaç dakika sonra yeniden deneyin.

en: Pulled WebP image md5 does not match the notified WebP image md5.
tr: Çekilen WebP görsel md5 karması ile bildirilen WebP görsel md5 karması aynı değil.

en: Pulled AVIF image md5 does not match the notified AVIF image md5.
tr: Çekilen AVIF görsel md5 karması, bildirilen AVIF görsel md5 karması ile aynı değil.

en: Read LiteSpeed Documentation
tr: LiteSpeed belgelerini okuyun

en: There is proceeding queue not pulled yet. Queue info: %s.
tr: Henüz çekilmemiş ve işlenen bir kuyruk var. Kuyruk bilgisi: %s.

en: Specify how long, in seconds, Gravatar files are cached.
tr: Saniye olarak Gravatar dosyalarının ön bellekte ne kadar tutulacağı.

en: Cleared %1$s invalid images.
tr: %1$s geçersiz görsel temizlendi.

en: LiteSpeed Cache General Settings
tr: LiteSpeed Cache genel ayarları

en: This will delete all cached Gravatar files
tr: Bu işlem ön belleğe alınmış tüm Gravatar dosyalarını siler

en: Prevent any debug log of listed pages.
tr: Listedeki sayfalar için hata ayıklama günlükleri engellenir.

en: Only log listed pages.
tr: Yalnızca listedeki sayfaların günlüğü tutulur.

en: Specify the maximum size of the log file.
tr: Günlük dosyasının olabileceği en büyük boyut.

en: To prevent filling up the disk, this setting should be OFF when everything is working.
tr: Disk alanının dolmasını önler. Her şey normal çalışırken bu seçenek KAPALI olmalıdır.

en: Press the %s button to stop beta testing and go back to the current release from the WordPress Plugin Directory.
tr: Beta denemesini sonlandırmak ve WordPress eklenti dizinindeki son sürüme dönmek için %s düğmesine basın.

en: Use latest WordPress release version
tr: Son WordPress sürümüne uygun sürüm kullanılsın

en: OR
tr: YA DA

en: Use this section to switch plugin versions. To beta test a GitHub commit, enter the commit URL in the field below.
tr: Bu bölümü kullanarak eklenti sürümleri arasında geçiş yapın. Bir GitHub sürümünün Beta denemesi için aşağıdaki alana sürüm adresini yazın.

en: Reset Settings
tr: Ayarları sıfırla

en: LiteSpeed Cache Toolbox
tr: LiteSpeed Cache araç kutusu

en: Beta Test
tr: Beta denemesi

en: Log View
tr: Günlük görünümü

en: Debug Settings
tr: Hata ayıklama ayarları

en: Turn ON to control heartbeat in backend editor.
tr: Yönetim düzenleyicisinde kalp atışını görmek için AÇIK olarak ayarlayın.

en: Turn ON to control heartbeat on backend.
tr: Yönetimde kalp atışını görmek için AÇIK olarak ayarlayın.

en: Set to %1$s to forbid heartbeat on %2$s.
tr: %2$s üzerinde kalp atışını engellemek için %1$s olarak ayarlayın.

en: WordPress valid interval is %s seconds.
tr: WordPress geçerli aralığı %s saniyedir.

en: Specify the %s heartbeat interval in seconds.
tr: Saniye olarak %s kalp atışı aralığını belirtin.

en: Turn ON to control heartbeat on frontend.
tr: Kalp atışını ön yüzde görmek için AÇIK olarak ayarlayın.

en: Disable WordPress interval heartbeat to reduce server load.
tr: Sunucu yükünü azaltmak için WordPress kalp atışı aralığını etkisizleştirin.

en: Heartbeat Control
tr: Kalp atışı denetimi

en: provide more information here to assist the LiteSpeed team with debugging.
tr: LiteSpeed ekibine hata ayıklamada yardımcı olmak için burada daha fazla bilgi verin.

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: Generate Link for Current User
tr: Geçerli kullanıcı için bağlantı oluştur

en: Passwordless Link
tr: Parolasız bağlantı

en: System Information
tr: Sistem bilgileri

en: Go to plugins list
tr: Eklentiler listesine git

en: Install DoLogin Security
tr: DoLogin Security kur

en: Check my public IP from
tr: Herkese açık IP adresimi denetle

en: Your server IP
tr: Sunucunuzun IP adresi

en: Enter this site's IP address to allow cloud services directly call IP instead of domain name. This eliminates the overhead of DNS and CDN lookups.
tr: Bulut hizmetlerinin bu siteye etki alanı yerine doğrudan IP adresinden ulaşabilmesi için sitenin IP adresini yazın. Böylece, DNS ve CDN aramalarından kaynaklanan ek yük ortadan kalkar.

en: This will enable crawler cron.
tr: Tarayıcı zamanlanmış görevlerini etkinleştirir.

en: Crawler General Settings
tr: Tarayıcı genel ayarları

en: Remove from Blocklist
tr: Engelleme listesinden kaldır

en: Empty blocklist
tr: Engelleme listesini boşalt

en: Are you sure to delete all existing blocklist items?
tr: Engelleme listesindeki tüm kayıtları silmek istediğinize emin misiniz?

en: Blocklisted due to not cacheable
tr: Ön belleğe alınabilir olmadığından engelleme listesine alınan

en: Add to Blocklist
tr: Engelleme listesine ekle

en: Operation
tr: İşlem

en: Sitemap Total
tr: Site haritası toplam

en: Sitemap List
tr: Site haritası listesi

en: Refresh Crawler Map
tr: Tarayıcı haritasını yenile

en: Clean Crawler Map
tr: Tarayıcı haritasını temizle

en: Blocklist
tr: Engelleme listesi

en: Map
tr: Harita

en: Summary
tr: Özet

en: Cache Miss
tr: Ön bellekten alınmayan

en: Cache Hit
tr: Ön bellekten alınan

en: Waiting to be Crawled
tr: Taranmayı bekliyor

en: Blocklisted
tr: Engelleme listesinde olan

en: Miss
tr: Alınmayan

en: Hit
tr: Alınan

en: Waiting
tr: Bekleyen

en: Running
tr: Çalışan

en: Use %1$s in %2$s to indicate this cookie has not been set.
tr: Bu tanımlama bilgisinin olmadığını belirtmek için %2$s içinde %1$s kullanın.

en: Add new cookie to simulate
tr: Benzetim için yeni tanımlama bilgisi ekleyin

en: Remove cookie simulation
tr: Tanımlama bilgisi benzetimini kaldır

note: translators: %s: Current mobile agents in htaccess
en: Htaccess rule is: %s
tr: Htaccess kuralı: %s

note: translators: %s: LiteSpeed Cache menu label
en: More settings available under %s menu
tr: %s menüsünde diğer ayarları bulabilirsiniz

en: The amount of time, in seconds, that files will be stored in browser cache before expiring.
tr: Saniye olarak, bu dosyaların geçerlilik süreleri dolmadan önce tarayıcı ön belleğinde tutulacağı süre.

en: OpenLiteSpeed users please check this
tr: OpenLiteSpeed kullanıcıları buna göz atın

en: Browser Cache Settings
tr: Tarayıcı ön belleği ayarları

en: Paths containing these strings will be forced to public cached regardless of no-cacheable settings.
tr: Bu dizgelerin bulunduğu yolların, ön belleğe alınmayacak ayarlarından bağımsız olarak ön belleğe alınması dayatılır.

en: With QUIC.cloud CDN enabled, you may still be seeing cache headers from your local server.
tr: QUIC.cloud CDN etkinken, yerel sunucunuzun ön bellek üst bilgileri görünmeyi sürdürebilir.

en: An optional second parameter may be used to specify cache control. Use a space to separate
tr: Ön bellek denetimini belirtmek için isteğe bağlı ikinci bir parametre kullanılabilir. Ayırmak için boşluk kullanın

en: The above nonces will be converted to ESI automatically.
tr: Yukarıdaki zamana bağlı kodlar otomatik olarak ESI ögesine dönüştürülür.

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Object
tr: Nesne

note: translators: %1$s: Object cache name, %2$s: Port number
en: Default port for %1$s is %2$s.
tr: %1$s için varsayılan bağlantı noktası %2$s.

en: Object Cache Settings
tr: Nesne ön belleği ayarları

en: Specify an HTTP status code and the number of seconds to cache that page, separated by a space.
tr: Bir sayfanın ön belleğe alınması için, boşluk ile ayırarak bir HTTP durum kodu ve saniye olarak bir süre belirtin.

en: Specify how long, in seconds, the front page is cached.
tr: Saniye olarak ön sayfanın ön bellekte tutulacağı süre.

en: TTL
tr: Ömür

en: If ON, the stale copy of a cached page will be shown to visitors until a new cache copy is available. Reduces the server load for following visits. If OFF, the page will be dynamically generated while visitors wait.
tr: AÇIK olduğunda, yeni bir ön bellek kopyası hazır olana kadar ziyaretçilerinize sayfanın ön bellekteki eski kopyası görüntülenir. Sonraki ziyaretler için sunucu yükünü azaltır. KAPALI olduğunda ziyaretçi bekletilirken sayfa dinamik olarak oluşturulur.

en: Swap
tr: Değiştir

en: Set this to append %1$s to all %2$s rules before caching CSS to specify how fonts should be displayed while being downloaded.
tr: Bu seçeneği açarak, CSS kodlarını ön belleğe almadan önce tüm %2$s kurallarına %1$s eklenmesini sağlayın ve böylece yazı tiplerinin indirilirken nasıl görüntülenmesi gerektiğini belirleyin.

en: Avatar list in queue waiting for update
tr: Kuyruktaki Avatar listesi güncellenmeyi bekliyor

en: Refresh Gravatar cache by cron.
tr: Gravatar ön belleğini zamanlanmış görev ile yeniler.

en: Accelerates the speed by caching Gravatar (Globally Recognized Avatars).
tr: Gravatar (Globally Recognized Avatars) görsellerini ön belleğe alarak hızı artırır.

en: Store Gravatar locally.
tr: Gravatar görsellerini yerel olarak saklar.

en: Failed to create Avatar table. Please follow <a %s>Table Creation guidance from LiteSpeed Wiki</a> to finish setup.
tr: Avatar tablosu oluşturulamadı. Kurulumu bitirmek için <a %s> LiteSpeed Wiki üzerindeki tablo oluşturma rehberini</a> izleyin.

en: LQIP requests will not be sent for images where both width and height are smaller than these dimensions.
tr: Hem genişliği hem de yüksekliği bu boyutlardan daha küçük olan görseller için LQIP istekleri gönderilmez.

en: pixels
tr: piksel

en: Larger number will generate higher resolution quality placeholder, but will result in larger files which will increase page size and consume more points.
tr: Daha büyük sayılar daha yüksek çözünürlüklü yer belirtici oluşturur. Ancak sayfa boyutunu artıracak ve puanı düşürecek daha büyük dosyalara neden olur.

en: Specify the quality when generating LQIP.
tr: LQIP oluşturma kalitesini belirtir.

en: Keep this off to use plain color placeholders.
tr: Düz renk yer belirticiler kullanılması için bu seçeneği kapalı tutun.

en: Use QUIC.cloud LQIP (Low Quality Image Placeholder) generator service for responsive image previews while loading.
tr: Yükleme sırasında uyumlu görsel ön izlemeleri oluşturmak için QUIC.cloud LQIP (Düşük Kaliteli Görsel Yer Belirtici) oluşturma hizmetini kullanın.

en: Specify the responsive placeholder SVG color.
tr: Uyumlu yer belirtici SVG rengini belirtir.

en: Variables %s will be replaced with the configured background color.
tr: %s değişkenleri yapılandırılan arka plan rengiyle değiştirilir.

en: Variables %s will be replaced with the corresponding image properties.
tr: %s değişkenleri ilgili görsel özellikleri ile değiştirilir.

en: It will be converted to a base64 SVG placeholder on-the-fly.
tr: Anında base64 SVG yer belirticiye dönüştürülür.

en: Specify an SVG to be used as a placeholder when generating locally.
tr: Yerel olarak oluştururken kullanılması için bir SVG yer belirticisi belirleyin.

en: Prevent any lazy load of listed pages.
tr: Listedeki sayfaların gecikmeli yüklenmesi engellenir.

en: Iframes having these parent class names will not be lazy loaded.
tr: Bu üst sınıf adları bulunan iFrame çerçeveleri gecikmeli yüklenmez.

en: Iframes containing these class names will not be lazy loaded.
tr: Bu sınıf adları bulunan iFrame çerçeveleri gecikmeli yüklenmez.

en: Images having these parent class names will not be lazy loaded.
tr: Bu üst sınıf adları bulunan görseller gecikmeli yüklenmez.

en: LiteSpeed Cache Page Optimization
tr: Litespeed Cache sayfa iyileştirme

en: Media Excludes
tr: Katılmayacak ortamlar

en: CSS Settings
tr: CSS ayarları

en: %s is recommended.
tr: %s işleminin yapılması önerilir.

en: Deferred
tr: Ertelendi

en: Default
tr: Varsayılan

en: This can improve the page loading speed.
tr: Bu seçenek sayfa yükleme sürelerini iyileştirebilir.

en: Automatically enable DNS prefetching for all URLs in the document, including images, CSS, JavaScript, and so forth.
tr: Görseller, CSS, JavaScript gibi şeylerle belgedeki tüm adreslerin DNS ön çözümlemesini otomatik olarak etkinleştirir.

en: New developer version %s is available now.
tr: Yeni %s geliştirici sürümü yayınlandı.

en: New Developer Version Available!
tr: Yeni geliştirici sürümü yayınlandı!

en: Dismiss this notice
tr: Bu notu yok say

en: Tweet this
tr: X üzerinde yayınla

en: Tweet preview
tr: X ön izlemesi

en: Learn more
tr: Ayrıntılı bilgi alın

en: You just unlocked a promotion from QUIC.cloud!
tr: Az önce bir QUIC.cloud hediyesi kazandınız!

en: The image compression quality setting of WordPress out of 100.
tr: 100 üzerinden WordPress görsel sıkıştırma kalitesi ayarı.

en: Image Optimization Settings
tr: Görsel iyileştirme ayarları

en: Are you sure to destroy all optimized images?
tr: Tüm iyileştirilmiş görselleri yok etmek istediğinize emin misiniz?

en: Use Optimized Files
tr: İyileştirilmiş dosyalar kullanılsın

en: Switch back to using optimized images on your site
tr: Sitenizde yeniden iyileştirilmiş görselleri kullanmaya geçer

en: Use Original Files
tr: Özgün dosyalar kullanılsın

en: Use original images (unoptimized) on your site
tr: Sitenizde özgün görselleri (iyileştirilmemiş) kullanır

en: You can quickly switch between using original (unoptimized versions) and optimized image files. It will affect all images on your website, both regular and webp versions if available.
tr: Özgün (iyileştirilmemiş) ya da iyileştirilmiş görselleri kullanma seçenekleri arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Bu değişiklik, sitenizdeki normal ve varsa webp sürümündeki tüm görselleri etkiler.

en: Optimization Tools
tr: İyileştirme araçları

en: Rescan New Thumbnails
tr: Yeni küçük görselleri tara

en: Congratulations, all gathered!
tr: Tebrikler, tümü toplandı!

en: What is an image group?
tr: Bir görsel grubu nedir?

en: Delete all backups of the original images
tr: Özgün görsellerin tüm yedeklerini sil

en: Calculate Backups Disk Space
tr: Yedeklerin disk alanını hesapla

en: Optimization Status
tr: İyileştirme durumu

en: Current limit is
tr: Geçerli sınır

en: To make sure our server can communicate with your server without any issues and everything works fine, for the few first requests the number of image groups allowed in a single request is limited.
tr: Sunucumuzun sizin sunucunuzla sorunsuz iletişim kurabildiğinden ve her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için, ilk bir kaç istek süresince tek bir istekte bulunabilecek görsel grubu sayısı sınırlıdır.

en: You can request a maximum of %s images at once.
tr: Bir kerede en fazla %s görsel istenebilir.

en: Optimize images with our QUIC.cloud server
tr: Görselleri QUIC.cloud sunucumuzla iyileştirin

en: Revisions newer than this many days will be kept when cleaning revisions.
tr: Sürümler temizlenirken bu süreden daha yeni sürümler tutulur.

en: Day(s)
tr: Gün

en: Specify the number of most recent revisions to keep when cleaning revisions.
tr: Sürümler temizlenirken tutulacak ve güncel kabul edilecek sürüm sayısı.

en: LiteSpeed Cache Database Optimization
tr: LiteSpeed Cache veri tabanı iyileştirme

en: DB Optimization Settings
tr: Veri tabanı iyileştirme seçenekleri

en: Option Name
tr: Seçenek adı

en: Database Summary
tr: Veri tabanı özeti

en: We are good. No table uses MyISAM engine.
tr: Güzel. MyISAM işleyicisini kullanan bir tablo yok.

en: Convert to InnoDB
tr: InnoDB işleyicisine dönüştür

en: Tool
tr: Araç

en: Engine
tr: İşleyici

en: Table
tr: Tablo

en: Database Table Engine Converter
tr: Veri tabanı tablo işleyicisi dönüştürücüsü

en: Clean revisions older than %1$s day(s), excluding %2$s latest revisions
tr: Son %2$s sürüm dışında, %1$s günden eski sürümler temizlensin

en: Currently active crawler
tr: Şu anda etkin tarayıcı

en: Crawler(s)
tr: Tarayıcı(lar)

en: Crawler Status
tr: Tarayıcı durumu

en: Force cron
tr: Zamanlanmış görevi dayat

en: Requests in queue
tr: Kuyruktaki istek

en: Time to execute previous request: %s
tr: Önceki isteğin yürütülme süresi: %s

en: Private Cache
tr: Özel ön bellek

en: Public Cache
tr: Herkese açık ön bellek

en: Cache Status
tr: Ön bellek durumu

en: Last Pull
tr: Son çekme

en: Image Optimization Summary
tr: Görsel iyileştirme özeti

en: Refresh page score
tr: Sayfa yenileme puanı

en: Are you sure you want to redetect the closest cloud server for this service?
tr: Bu hizmet için en yakın bulut sunucusunu yeniden bulmak istediğinize emin misiniz?

en: Current closest Cloud server is %s. Click to redetect.
tr: En yakın bulut sunucusu %s. Yeniden bulmak için tıklayın.

en: Refresh page load time
tr: Sayfa yükleme süresini yenile

en: Go to QUIC.cloud dashboard
tr: QUIC.cloud panosuna git

en: Low Quality Image Placeholder
tr: Düşük kaliteli görsel yer belirtici (LQIP)

en: Sync data from Cloud
tr: Verileri buluttan eşitle

en: QUIC.cloud Service Usage Statistics
tr: QUIC.cloud hizmeti kullanım istatistikleri

en: Total images optimized in this month
tr: Bu ayın toplam görsel iyileştirme sayısı

en: Total Usage
tr: Toplam kullanım

en: Pay as You Go Usage Statistics
tr: Kullandıkça öde kullanım istatistikleri

en: PAYG Balance
tr: PAYG bakiyesi

en: Pay as You Go
tr: Kullandıkça öde

en: Usage
tr: Kullanım

en: Fast Queue Usage
tr: Hızlı kuyruk kullanımı

en: CDN Bandwidth
tr: CDN bant genişliği

en: LiteSpeed Cache Dashboard
tr: LiteSpeed Cache panosu

en: Network Dashboard
tr: Ağ panosu

en: No cloud services currently in use
tr: Şu anda bir bulut hizmeti kullanılmıyor

en: Click to clear all nodes for further redetection.
tr: Yeniden algılamadan önce tüm düğümleri temizlemek için tıklayın.

en: Current Cloud Nodes in Service
tr: Hizmette şu anda bulunan bulut düğümleri

en: Link to QUIC.cloud
tr: QUIC.cloud ile bağlantı kur

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Specify which HTML element attributes will be replaced with CDN Mapping.
tr: CDN Mapping ile değiştirilecek HTML bileşeni özniteliklerini belirtir.

en: Add new CDN URL
tr: Yeni bir CDN adresi ekle

en: Remove CDN URL
tr: CDN adresini kaldır

en: To enable the following functionality, turn ON Cloudflare API in CDN Settings.
tr: Aşağıdaki işlevleri etkinleştirmek için CDN ayarlarından Cloudflare API seçeneğini AÇIK olarak ayarlayın.

en: WooCommerce Settings
tr: WooCommerce ayarları

en: LQIP Cache
tr: LQIP ön belleği

en: Options saved.
tr: Seçenekler kaydedildi.

en: Removed backups successfully.
tr: Yedekler kaldırıldı.

en: Calculated backups successfully.
tr: Yedekler hesaplandı.

en: Rescanned %d images successfully.
tr: %d görsel yeniden tarandı.

en: Rescanned successfully.
tr: Yeniden tarandı.

en: Destroy all optimization data successfully.
tr: Tüm iyileştirme verileri yok edildi.

en: Cleaned up unfinished data successfully.
tr: Tamamlanmamış veriler temizlendi.

en: Pull Cron is running
tr: Çekme zamanlanmış görevi çalışıyor

en: No valid image found by Cloud server in the current request.
tr: Güncel istekte bulut sunucusu tarafından geçerli bir görsel bulunamadı.

en: No valid image found in the current request.
tr: Güncel istekte geçerli bir görsel bulunamadı.

en: Pushed %1$s to Cloud server, accepted %2$s.
tr: Bulut sunucusuna %1$s gönderildi, %2$s kabul edildi.

en: Revisions Max Age
tr: En büyük sürüm yaşı

en: Revisions Max Number
tr: En fazla sürüm sayısı

en: Debug URI Excludes
tr: Hata ayıklamasına katılmayacak adresler

en: Debug URI Includes
tr: Hata ayıklamasına katılacak adresler

en: HTML Attribute To Replace
tr: Değiştirilecek HTML öznitelikleri

en: Use CDN Mapping
tr: CDN Mapping kullanılsın

en: Editor Heartbeat TTL
tr: Düzenleyici kalp atışı ömrü

en: Editor Heartbeat
tr: Düzenleyici kalp atışı

en: Backend Heartbeat TTL
tr: Yönetim kalp atışı ömrü

en: Backend Heartbeat Control
tr: Yönetim kalp atışı denetimi

en: Frontend Heartbeat TTL
tr: Ön yüz kalp atışı ömrü

en: Frontend Heartbeat Control
tr: Ön yüz kalp atışı denetimi

en: Backend .htaccess Path
tr: Yönetim .htaccess yolu

en: Frontend .htaccess Path
tr: Ön yüz .htaccess yolu

en: ESI Nonces
tr: ESI kodları

en: WordPress Image Quality Control
tr: WordPress görsel kalitesi denetimi

en: Auto Request Cron
tr: Otomatik istek zamanlanmış görevi

en: Generate LQIP In Background
tr: LQIP ögeleri arka planda oluşturulsun

en: LQIP Minimum Dimensions
tr: En küçük LQIP ögesi boyutları

en: LQIP Quality
tr: LQIP ögesi kalitesi

en: LQIP Cloud Generator
tr: LQIP ögesi bulut oluşturucu

en: Responsive Placeholder SVG
tr: Uyumlu yer belirtici SVG

en: Responsive Placeholder Color
tr: Uyumlu yer belirtici rengi

en: Basic Image Placeholder
tr: Temel görsel yer belirtici

en: Lazy Load URI Excludes
tr: Gecikmeli yüklemeye katılmayacak adresler

en: Lazy Load Iframe Parent Class Name Excludes
tr: Gecikmeli yüklemeye katılmayacak iFrame bileşenlerinin üst sınıf adları

en: Lazy Load Iframe Class Name Excludes
tr: Gecikmeli yüklemeye katılmayacak iFrame bileşenlerinin sınıf adları

en: Lazy Load Image Parent Class Name Excludes
tr: Gecikmeli yüklemeye katılmayacak görsellerin üst sınıf adları

en: Gravatar Cache TTL
tr: Gravatar ön belleği ömrü

en: Gravatar Cache Cron
tr: Gravatar ön belleği zamanlanmış görevi

en: Gravatar Cache
tr: Gravatar ön belleği

en: DNS Prefetch Control
tr: DNS ön çözümleme denetimi

en: Font Display Optimization
tr: Yazı tipi görünümü iyileştirme

en: Force Public Cache URIs
tr: Zorla herkese açık ön belleğe alınacak adresler

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Default HTTP Status Code Page TTL
tr: Varsayılan HTTP durum kodu sayfası ömrü

en: Default REST TTL
tr: Varsayılan REST ömrü

en: Enable Cache
tr: Ön bellek kullanılsın

en: Server IP
tr: Sunucu IP adresi

en: Images not requested
tr: İstenmeyen görseller

en: Sync credit allowance with Cloud Server successfully.
tr: Kullanılabilecek kredi bulut sunucusu ile eşitlendi.

en: Failed to communicate with QUIC.cloud server
tr: QUIC.cloud sunucusuyla iletişim kurulamadı

en: Good news from QUIC.cloud server
tr: QUIC.cloud sunucusundan iyi haberler var

en: Message from QUIC.cloud server
tr: QUIC.cloud sunucusundan ileti

en: Please try after %1$s for service %2$s.
tr: %2$s hizmeti için %1$s sonra yeniden deneyin.

en: No available Cloud Node.
tr: Kullanılabilecek bir bulut düğümü yok.

en: Cloud Error
tr: Bulut sorunu

note: translators: %s: time string
en: The database has been upgrading in the background since %s. This message will disappear once upgrade is complete.
tr: Veri tabanı arka planda %s sürümünden güncelleniyor. Yükseltme tamamlandığında bu ileti kaybolacak.

en: Restore from backup
tr: Yedekten geri yükle

en: No backup of unoptimized WebP file exists.
tr: İyileştirilmemiş WebP dosyası yedeği yok.

en: WebP file reduced by %1$s (%2$s)
tr: WebP dosyası %1$s küçültüldü (%2$s)

en: Currently using original (unoptimized) version of WebP file.
tr: Şu anda WebP dosyasının (iyileştirilmemiş) sürümü kullanılıyor.

en: Currently using optimized version of WebP file.
tr: Şu anda WebP dosyasını iyileştirilmiş sürümü kullanılıyor.

en: Orig
tr: Özg

en: (no savings)
tr: (kazanç yok)

en: Orig %s
tr: Özg %s

en: Congratulation! Your file was already optimized
tr: Tebrikler! Dosyanız zaten iyileştirilmiş

en: No backup of original file exists.
tr: Özgün dosyanın yedeği yok.

en: Using optimized version of file.
tr: Dosyanın iyileştirilmiş sürümü kullanılıyor.

en: Orig saved %s
tr: Özg kazanç %s

en: Original file reduced by %1$s (%2$s)
tr: Özgün dosya %1$s küçültüldü (%2$s)

en: Click to switch to optimized version.
tr: İyileştirilmiş sürüme geçmek için tıklayın.

en: Currently using original (unoptimized) version of file.
tr: Şu anda dosyanın özgün (iyileştirilmemiş) sürümü kullanılıyor.

en: (non-optm)
tr: (iyi değil)

en: Click to switch to original (unoptimized) version.
tr: Özgün (iyileştirilmemiş) sürüme geçmek için tıklayın.

en: Currently using optimized version of file.
tr: Şu anda dosyanın iyileştirilmiş sürümü kullanılıyor.

en: (optm)
tr: (iyi)

en: LQIP image preview for size %s
tr: %s boyutu için LQIP görseli ön izlemesi

en: Previously existed in blocklist
tr: Önceden engelleme listesinde olan

en: Manually added to blocklist
tr: El ile engelleme listesine eklenen

en: Mobile Agent Rules
tr: Mobil uygulama kuralları

en: Sitemap created successfully: %d items
tr: Site haritası oluşturuldu: %d öge

en: Sitemap cleaned successfully
tr: Site haritası temizlendi

en: Invalid IP
tr: IP adresi geçersiz

en: Value range
tr: Değer aralığı

en: Smaller than
tr: Şundan küçük:

en: Larger than
tr: Şundan büyük:

en: Zero, or
tr: Sıfır, veya

en: Maximum value
tr: En büyük değer

en: Minimum value
tr: En küçük değer

en: Path must end with %s
tr: Yol %s ile bitmelidir

en: Invalid rewrite rule
tr: Geçersiz rewrite kuralı

en: Currently set to %s
tr: Şu anda %s olarak ayarlanmış

en: This value is overwritten by the PHP constant %s.
tr: Bu değer %s PHP sabiti tarafından değiştirildi.

en: Toolbox
tr: Araçlar

en: Database
tr: Veri tabanı

en: Page Optimization
tr: Sayfa iyileştirme

en: Dashboard
tr: Pano

en: Converted to InnoDB successfully.
tr: InnoDB işleyicisine dönüştürüldü.

en: Cleaned all Gravatar files.
tr: Tüm Gravatar dosyaları temizlendi.

en: Cleaned all LQIP files.
tr: Tüm LQIP dosyaları temizlendi.

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Your domain has been forbidden from using our services due to a previous policy violation.
tr: Daha önceki bir ilkeye aykırı davrandığı için etki alanınızın hizmetlerimizi kullanması engellenmiş.

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers. Response code:
tr: Etki alanınızın dönüş çağrısı doğrulanamadı. Lütfen sunucularımızı engelleyen bir güvenlik duvarı olmadığından emin olun. Yanıt kodu:

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers.
tr: Etki alanınızın dönüş çağrısı doğrulanamadı. Lütfen sunucularımızı engelleyen bir güvenlik duvarı olmadığından emin olun.

en: The callback validation to your domain failed due to hash mismatch.
tr: Etki alanınızın dönüş çağrısı karma uyuşmazlığı nedeniyle doğrulanamadı.

en: Your application is waiting for approval.
tr: Başvurunuz onaylanmayı bekliyor.

en: Previous request too recent. Please try again after %s.
tr: Önceki istek çok yakın zamanda yapıldı. Lütfen %s sonra yeniden deneyin.

en: Previous request too recent. Please try again later.
tr: Önceki istek çok yakın zamanda yapıldı. Lütfen bir süre sonra yeniden deneyin.

en: Crawler disabled by the server admin.
tr: Tarayıcı sunucu yöneticisi tarafından etkisizleştirildi.

en: Failed to create table %1$s! SQL: %2$s.
tr: %1$s tablosu oluşturulamadı! SQL: %2$s.

en: Could not find %1$s in %2$s.
tr: %2$s içinde %1$s bulunamadı.

en: Credits are not enough to proceed the current request.
tr: Geçerli isteği yerine getirmek için krediniz yeterli değil.

en: There is proceeding queue not pulled yet.
tr: Henüz çekilmemiş işlenen bir kuyruk var.

en: The image list is empty.
tr: Görsel listesi boş.

en: LiteSpeed Crawler Cron
tr: LiteSpeed tarayıcı zamanlanmış görevi

en: Turn this option ON to show latest news automatically, including hotfixes, new releases, available beta versions, and promotions.
tr: Düzeltmeler, yeni sürümler, kullanılabilecek beta sürümleri ve tanıtımlar gibi bildirimlerin otomatik olarak görüntülenmesi için AÇIK olarak ayarlayın.

en: To grant wp-admin access to the LiteSpeed Support Team, please generate a passwordless link for the current logged-in user to be sent with the report.
tr: LiteSpeed destek ekibinin wp-admin bölümüne erişebilmesi için, bildirim ile gönderilecek, oturum açmış kullanıcının parolasız oturum açma bağlantısını oluşturun.

note: translators: %s: Link tags
en: Generated links may be managed under %sSettings%s.
tr: Oluşturulan bağlantılar %sSettings%s altından yönetilebilir.

en: Please do NOT share the above passwordless link with anyone.
tr: Lütfen yukarıdaki parolasız oturum açma bağlantısını kimseyle paylaşmayın.

en: To generate a passwordless link for LiteSpeed Support Team access, you must install %s.
tr: LiteSpeed destek ekibinin erişebileceği parolasız bir bağlantı oluşturmak için %s kurmalısınız.

en: Install
tr: Kur

en: These options are only available with LiteSpeed Enterprise Web Server or QUIC.cloud CDN.
tr: Bu seçenekler yalnızca LiteSpeed Enterprise site sunucusu ya da QUIC.cloud CDN ile kullanılabilir.

en: PageSpeed Score
tr: PageSpeed değeri

en: Improved by
tr: Geliştiren

en: After
tr: Sonra

en: Before
tr: Önce

en: Page Load Time
tr: Sayfa yükleme süresi

en: To use the caching functions you must have a LiteSpeed web server or be using QUIC.cloud CDN.
tr: Ön belleğe alma özelliklerini kullanabilmek için site sunucunuz LiteSpeed altyapılı olmalıdır ya da QUIC.cloud CDN hizmetini kullanıyor olmalısınız.

en: Preserve EXIF/XMP data
tr: EXIF/XMP verileri korunsun

en: Try GitHub Version
tr: GitHub sürümünü dene

en: If you turn any of the above settings OFF, please remove the related file types from the %s box.
tr: Yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini KAPALI olarak ayarlarsanız, lütfen ilgili dosya türlerini %s kutusundan kaldırın.

en: Both full and partial strings can be used.
tr: Sözcüklerin tümü ya da bir bölümü kullanılabilir.

en: Images containing these class names will not be lazy loaded.
tr: Bu CSS sınıfı adlarının bulunduğu görseller gecikmeli yüklenmez.

en: Lazy Load Image Class Name Excludes
tr: Gecikmeli yüklemeye katılmayacak görsel sınıfları

en: For example, %1$s defines a TTL of %2$s seconds for %3$s.
tr: Örneğin, %1$s, %3$s için %2$s saniyelik bir ömür tanımlar.

en: To define a custom TTL for a URI, add a space followed by the TTL value to the end of the URI.
tr: Bu adrese özel bir ömür tanımlamak için, adresin sonuna ömür değerini ekleyin ve ardından bir boşluk bırakın.

en: Maybe Later
tr: Belki sonra

en: Turn On Auto Upgrade
tr: Otomatik yükseltmeyi aç

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: New release %s is available now.
tr: Yeni %s sürümü yayınlanmış.

en: New Version Available!
tr: Yeni sürüm yayınlanmış!

en: Created with ❤️ by LiteSpeed team.
tr: LiteSpeed ekibi tarafından ❤️ ile geliştirildi.

en: Sure I'd love to review!
tr: Evet değerlendirmek isterim!

en: Thank You for Using the LiteSpeed Cache Plugin!
tr: LiteSpeed ​​Cache eklentisini kullandığınız için teşekkürler!

en: Upgraded successfully.
tr: Yükseltildi.

en: Failed to upgrade.
tr: Yükseltilemedi.

en: Changed setting successfully.
tr: Ayar değiştirildi.

en: ESI sample for developers
tr: Geliştiriciler için ESI örneği

en: Replace %1$s with %2$s.
tr: %1$s kodunu %2$s ile değiştirin.

en: You can turn shortcodes into ESI blocks.
tr: Kısa kodları ESI bloklarına dönüştürebilirsiniz.

en: WpW: Private Cache vs. Public Cache
tr: WpW: Özel ön bellek ve herkese açık ön bellek

en: Append query string %s to the resources to bypass this action.
tr: Bu işlemi atlamak için kaynaklara %s sorgu dizgesini ekleyin.

en: Google reCAPTCHA will be bypassed automatically.
tr: Google reCAPTCHA otomatik olarak atlanır.

en: To crawl for a particular cookie, enter the cookie name, and the values you wish to crawl for. Values should be one per line. There will be one crawler created per cookie value, per simulated role.
tr: Belirli bir tanımlama bilgisini taramak için, tanımlama bilgisinin adını ve taranmasını istediğiniz değerleri yazın. Her satırda bir değer olmalıdır. Her tanımlama bilgisi ve her benzetilen rol için bir tarayıcı oluşturulur.

en: Cookie Values
tr: Tanımlama bilgisi değerleri

en: Cookie Name
tr: Tanımlama bilgisi adı

en: Cookie Simulation
tr: Tanımlama bilgisi benzetimi

en: Use Web Font Loader library to load Google Fonts asynchronously while leaving other CSS intact.
tr: Google yazı tiplerini diğer CSS kodlarına dokunmadan eşzamanlamasız yüklemek için Web Font Loader kitaplığını kullanır.

en: Turn this option ON to have LiteSpeed Cache updated automatically, whenever a new version is released. If OFF, update manually as usual.
tr: Yeni bir sürüm yayınlandığında, LiteSpeed ​​Cache eklentisinin otomatik olarak güncellenmesi için bu seçeneği AÇIK olarak ayarlayın. KAPALI ise, her zamanki gibi el ile güncelleyin .

en: Automatically Upgrade
tr: Otomatik yükseltme

en: Your IP
tr: IP adresiniz

en: Reset successfully.
tr: Sıfırlandı.

en: This will reset all settings to default settings.
tr: Bu işlem, tüm ayarları varsayılan değerlerine sıfırlar.

en: Reset All Settings
tr: Tüm ayarları sıfırla

en: Separate critical CSS files will be generated for paths containing these strings.
tr: Bu satırda listelenen sözcüklerin bulunduğu bağlantılar için ayrı Kritik CSS dosyaları oluşturulur.

en: Separate CCSS Cache URIs
tr: Ayrılacak CCSS ön belleği adresleri

en: For example, if every Page on the site has different formatting, enter %s in the box. Separate critical CSS files will be stored for every Page on the site.
tr: Örneğin, sitedeki her sayfanın biçimlendirmesi farklıysa, kutuya %s yazın. Sitede her sayfa için ayrı ayrı CSS dosyaları kaydedilir.

en: List post types where each item of that type should have its own CCSS generated.
tr: Bu türdeki her ögenin kendi CCSS kodunu oluşturmasının gerektiği yazı türlerinin listesi.

en: Separate CCSS Cache Post Types
tr: Ayrılacak CCSS ön bellek yazı türleri

en: Size list in queue waiting for cron
tr: Zamanlanmış görevi bekleyen kuyruğun boyut listesi

en: If set to %1$s, before the placeholder is localized, the %2$s configuration will be used.
tr: %1$s olarak ayarlanmışsa, yer belirtici yerleştirilmeden önce %2$s yapılandırması kullanılır.

en: Automatically generate LQIP in the background via a cron-based queue.
tr: LQIP ögeleri zamanlanmış göreve bağlı bir kuyrukla arka planda otomatik olarak oluşturulur.

en: This will generate the placeholder with same dimensions as the image if it has the width and height attributes.
tr: Görselin genişlik ve yükseklik öznitelikleri varsa, yer belirtici görselle aynı boyutlarda oluşturulur.

en: Responsive image placeholders can help to reduce layout reshuffle when images are loaded.
tr: Uyumlu görsel yer belirticileri, görseller yüklendiğinde oluşabilecek yerleşim değişikliğini azaltmaya yardımcı olabilir.

en: Responsive Placeholder
tr: Yer belirtici uyumlu olsun

en: This will delete all generated image LQIP placeholder files
tr: Bu işlem, oluşturulan tüm LQIP yer belirtici görsel dosyaları siler

en: Please enable LiteSpeed Cache in the plugin settings.
tr: Lütfen eklenti ayarlarından LiteSpeed ​​Cache eklentisini etkinleştirin.

en: Please enable the LSCache Module at the server level, or ask your hosting provider.
tr: Lütfen LSCache modülünü sunucu düzeyinde etkinleştirin ya da barındırma hizmeti sağlayıcınızla görüşün.

en: Failed to request via WordPress
tr: WordPress üzerinden istek yapılırken sorun çıktı

note: Description of the plugin
en: High-performance page caching and site optimization from LiteSpeed
tr: LiteSpeed ile yüksek başarımlı sayfa ön belleği ve site iyileştirme

en: Reset the optimized data successfully.
tr: İyileştirilmiş veriler sıfırlandı.

note: translators: %s: plugin title
en: Update %s now
tr: %s eklentisini güncelle

note: translators: 1: plugin title, 2: version
en: View %1$s version %2$s details
tr: %1$s %2$s sürümününün ayrıntılarını görüntüle

note: translators: 1: details URL, 2: class/aria, 3: version, 4: update URL, 5: class/aria
en: <a href="%1$s" %2$s>View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s target="_blank">update now</a>.
tr: <a href="%1$s" %2$s>%3$s sürümünün ayrıntılarını görüntüle</a> ya da <a href="%4$s" %5$s target="_blank">güncelle</a>.

en: Install %s
tr: %s kur

en: LSCache caching functions on this page are currently unavailable!
tr: Bu sayfadaki LSCache ön bellek özellikleri şu anda kullanılamıyor!

en: %1$s plugin version %2$s required for this action.
tr: Bu işlem için %1$s eklentisinin %2$s sürümü gereklidir.

en: We are working hard to improve your online service experience. The service will be unavailable while we work. We apologize for any inconvenience.
tr: Çevrim içi hizmet deneyiminizi iyileştirmek için çok çalışıyoruz. Biz çalışırken hizmet kullanılamıyor olacak. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

en: Automatically remove the original image backups after fetching optimized images.
tr: İyileştirilmiş görselleri aldıktan sonra otomatik olarak özgün görsel yedeklerini siler.

en: Remove Original Backups
tr: Özgün yedekler kaldırılsın

en: Automatically request optimization via cron job.
tr: Zamanlanmış görev ile otomatik olarak iyileştirme isteğinde bulunur.

en: A backup of each image is saved before it is optimized.
tr: İyileştirmeden önce her görselin yedeği kaydedilir.

en: Switched images successfully.
tr: Görseller değiştirildi.

en: This can improve quality but may result in larger images than lossy compression will.
tr: Bu seçenek görselin kalitesini artırabilir ancak dosya boyutunun kayıplı sıkıştırmaya göre daha büyük olmasına neden olabilir.

en: Optimize images using lossless compression.
tr: Görselleri kayıpsız sıkıştırma ile iyileştirir.

en: Optimize Losslessly
tr: Kayıpsız iyileştirme

en: Request WebP/AVIF versions of original images when doing optimization.
tr: İyileştirirken özgün görsellerin WebP/AVIF sürümlerini ister.

en: Optimize images and save backups of the originals in the same folder.
tr: Görselleri iyileştirir ve özgün görseller ile aynı klasöre kaydeder.

en: Optimize Original Images
tr: Özgün görseller iyileştirilsin

en: When this option is turned %s, it will also load Google Fonts asynchronously.
tr: Bu seçenek %s olarak ayarlandığında Google Fonts dosyaları eşitlenmeden yüklenir.

en: Cleaned all Critical CSS files.
tr: Tüm Kritik CSS dosyaları temizlendi.

en: This will inline the asynchronous CSS library to avoid render blocking.
tr: Sayfanın görüntülenmesini engellememek için eşzamanlamasız CSS kitaplığının satır içine ekler.

en: Inline CSS Async Lib
tr: Satır içi eşzamanlamasız CSS kitaplığı

en: Run Queue Manually
tr: Kuyruğu el ile çalıştır

en: URL list in %s queue waiting for cron
tr: %s kuyruğunda zamanlanmış görevi bekleyen adres listesi

en: Last requested cost
tr: Son isteğin maliyeti

en: Last generated
tr: Son oluşturulan

en: If set to %s this is done in the foreground, which may slow down page load.
tr: %s olarak ayarlanırsa işlem ön planda yapılır, bu da sayfanın yüklenmesini yavaşlatabilir.

en: Automatic generation of critical CSS is in the background via a cron-based queue.
tr: Zamanlanmış görev temelli bir kuyruk ile arka planda Kritik CSS oluşturulur.

en: Optimize CSS delivery.
tr: CSS aktarımını iyileştirir.

en: This will delete all generated critical CSS files
tr: Bu işlem oluşturulmuş tüm Kritik CSS dosyalarını siler

en: Critical CSS
tr: Kritik CSS

en: This site utilizes caching in order to facilitate a faster response time and better user experience. Caching potentially stores a duplicate copy of every web page that is on display on this site. All cache files are temporary, and are never accessed by any third party, except as necessary to obtain technical support from the cache plugin vendor. Cache files expire on a schedule set by the site administrator, but may easily be purged by the admin before their natural expiration, if necessary. We may use QUIC.cloud services to process & cache your data temporarily.
tr: Bu site, daha hızlı yanıt süresi ve daha iyi kullanıcı deneyimi sağlamak için ön bellek kullanıyor. Ön belleğe alma, bu sitede görüntülenen her site sayfasının yinelenen bir kopyasını depolayabilir. Tüm ön bellek dosyaları geçicidir ve ön bellek eklenti sağlayıcısından teknik destek istenmedikçe hiçbir üçüncü taraf tarafından erişilemez. Ön bellek dosyalarının süresi site yöneticisi tarafından belirlenen bir zamanlamaya göre dolar. Ancak gerekirse süre dolmadan yönetici tarafından kolayca temizlenebilir. Verilerinizi geçici olarak işlemek ve ön belleğe almak için QUIC.cloud hizmetleri kullanabiliriz.

en: Disabling this may cause WordPress tasks triggered by AJAX to stop working.
tr: Bu seçenek etkisizleştirildiğinde AJAX ile tetiklenen görevlerinin durmasına neden olabilir.

en: right now
tr: şimdi

en: just now
tr: şu anda

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Last ran
tr: Son çalıştırılan

en: You will be unable to Revert Optimization once the backups are deleted!
tr: Yedekler silindikten sonra iyileştirmeyi geri alamazsınız!

en: This is irreversible.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Remove Original Image Backups
tr: Özgün görsellerin yedeklerini sil

en: Are you sure you want to remove all image backups?
tr: Tüm görsel yedeklerini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Total
tr: Toplam

en: Files
tr: Dosyalar

en: Last calculated
tr: Son hesaplanan

en: Calculate Original Image Storage
tr: Özgün görsellerin disk boyutunu hesapla

en: Storage Optimization
tr: Depolama iyileştirme

en: Enable replacement of WebP/AVIF in %s elements that were generated outside of WordPress logic.
tr: WordPress mantığı dışında oluşturulan %s ögelerinde WebP/AVIF değiştirilmesini etkinleştirin.

en: Use the format %1$s or %2$s (element is optional).
tr: %1$s ya da %2$s biçimini kullanın (bileşen isteğe bağlı).

en: Only attributes listed here will be replaced.
tr: Yalnızca burada listelenen öznitelikler değiştirilir.

en: Specify which element attributes will be replaced with WebP/AVIF.
tr: WebP/AVIF ile değiştirilecek bileşen özniteliklerini belirtin.

en: WebP/AVIF Attribute To Replace
tr: Değiştirilecek WebP/AVIF özniteliği

en: Only files within these directories will be pointed to the CDN.
tr: Yalnızca bu klasörlerdeki dosyalar CDN üzerine yönlendirilir.

en: Included Directories
tr: Katılacak klasörler

en: A Purge All will be executed when WordPress runs these hooks.
tr: Wordpress bu kancaları çağırdığında Tümünü boşalt işlemi yapılır.

en: Purge All Hooks
tr: Tümünü boşalt kancaları

en: Purged all caches successfully.
tr: Tüm ön bellekler boşaltıldı.

en: Forced cacheable
tr: Zorla ön belleğe alma

en: Paths containing these strings will be cached regardless of no-cacheable settings.
tr: Bu dizgelerin bulunduğu yollar, ön belleğe alınmayacak ayarlarından bağımsız olarak ön belleğe alınır.

en: Force Cache URIs
tr: Zorla ön belleğe alınacak adresler

en: Exclude Settings
tr: Katılmayacaklar ayarları

en: This will disable LSCache and all optimization features for debug purpose.
tr: Bu seçenek, hata ayıklama için tüm LSCache iyileştirme özelliklerini kapatır.

en: Disable All Features
tr: Tüm özellikler kapatılsın

en: Opcode Cache
tr: Opcode ön belleği

en: CSS/JS Cache
tr: CSS/JS ön belleği

en: Remove all previous unfinished image optimization requests.
tr: Daha önceki tüm tamamlanmamış görsel iyileştirme isteklerini kaldır.

en: Clean Up Unfinished Data
tr: Tamamlanmamış verileri temizle

en: Join Us on Slack
tr: Slack üzerinde bize katılın

note: translators: %s: Link to LiteSpeed Slack community
en: Join the %s community.
tr: %s topluluğuna katılın.

en: Want to connect with other LiteSpeed users?
tr: Diğer LiteSpeed kullanıcılarıyla bağlantı kurmak ister misiniz?

en: Your API key / token is used to access %s APIs.
tr: %s API erişimi için API anahtarınız/kodunuz.

en: Your Email address on %s.
tr: %s üzerindeki e-posta adresiniz.

en: Use %s API functionality.
tr: %s API özelliğini kullanır.

en: To randomize CDN hostname, define multiple hostnames for the same resources.
tr: CDN sunucu adının rastgele seçilmesi için, aynı kaynaklarda kullanılacak birkaç sunucu adı tanımlayın.

en: Join LiteSpeed Slack community
tr: LiteSpeed Slack topluluğuna katılın

en: Visit LSCWP support forum
tr: LSCWP destek forumuna bakın

en: Images notified to pull
tr: Çekilmesi bildirilen görseller

en: What is a group?
tr: Bir grup nedir?

en: %s image
tr: %s görsel

en: %s group
tr: %s grup

en: %s images
tr: %s görsel

en: %s groups
tr: %s grup

en: Guest
tr: Konuk

en: To crawl the site as a logged-in user, enter the user ids to be simulated.
tr: Siteyi oturum açmış bir kullanıcı olarak taramak için benzetilecek kullanıcı kimliklerini yazın.

en: Role Simulation
tr: Rol benzetimi

en: running
tr: çalışıyor

en: Size
tr: Boyut

en: Ended reason
tr: Bitiş nedeni

en: Last interval
tr: Son sıklık

en: Current crawler started at
tr: Geçerli tarama şu zamanda başladı

en: Run time for previous crawler
tr: Önceki taramanın çalışma süresi

en: %d seconds
tr: %d saniye

en: Last complete run time for all crawlers
tr: Tüm tarayıcılar için son tam çalışma süresi

en: Current sitemap crawl started at
tr: Geçerli site haritası taraması şu zamanda başladı

note: translators: %1$s: Cache Mobile label, %2$s: ON status, %3$s: List of Mobile User Agents label
en: If %1$s is %2$s, then %3$s must be populated!
tr: %1$s %2$s ise, %3$s doldurulmalıdır!

en: Server allowed max value: %s
tr: Sunucuda izin verilen en büyük değer: %s

en: Server enforced value: %s
tr: Sunucuda dayatılan değer: %s

en: NOTE
tr: NOT

note: translators: %s: list of server variables in <code> tags
en: Server variable(s) %s available to override this setting.
tr: %s sunucu değişkenleri bu ayarı değiştirmek için kullanılabilir.

en: Reset the entire OPcache successfully.
tr: Tüm Opcache sıfırlandı.

en: Imported setting file %s successfully.
tr: %s ayar dosyası içe aktarıldı.

en: Import failed due to file error.
tr: Dosya sorunu nedeniyle içe aktarılamadı.

en: How to Fix Problems Caused by CSS/JS Optimization.
tr: CSS/JS iyileştirmenin neden olduğu sorunlar nasıl düzeltilir.

en: This will generate extra requests to the server, which will increase server load.
tr: Bu seçenek, sunucuya ek istekler yükleyeceğinden sunucu yükünü artırır.

en: When a visitor hovers over a page link, preload that page. This will speed up the visit to that link.
tr: Bir ziyaretçi bir sayfa bağlantısının üzerine geldiğinde, o sayfayı önceden yükler. Böylece o bağlantıya yapılan ziyaret hızlandırılır.

en: Instant Click
tr: Anında tıklama

en: Reset the entire opcode cache
tr: Tüm Opcode ön belleğini boşaltır

en: This will import settings from a file and override all current LiteSpeed Cache settings.
tr: Bu işlem, dışarıdaki bir ayar dosyasını içe aktarmanızı sağlar. İçe aktarım sonrasında var olan tüm LiteSpeed Cache ayarları değiştirilir.

en: Last imported
tr: Son içe aktarma

en: Import
tr: İçe aktar

en: Import Settings
tr: Ayarları içe aktar

en: This will export all current LiteSpeed Cache settings and save them as a file.
tr: Bu işlem tüm LiteSpeed Cache ayarlarını dışa aktarır ve bir dosya olarak kaydeder.

en: Last exported
tr: Son dışa aktarma

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Export Settings
tr: Ayarları dışa aktar

en: Import / Export
tr: İçe/Dışa aktar

en: Use keep-alive connections to speed up cache operations.
tr: Ön bellek işlemlerini hızlandırmak için canlı tut bağlantıları kullanır.

en: Database to be used
tr: Kullanılacak veri tabanı

en: Redis Database ID
tr: Redis veri tabanı kimliği

en: Specify the password used when connecting.
tr: Bağlanırken kullanılacak parolayı belirtin.

en: Password
tr: Parola

note: translators: %s: SASL
en: Only available when %s is installed.
tr: Yalnızca %s kurulu olduğunda kullanılabilir.

en: Username
tr: Kullanıcı adı

note: translators: %s: Object cache name
en: Your %s Hostname or IP address.
tr: %s sunucu adınız ya da IP adresiniz.

en: Method
tr: Yöntem

en: Purge all object caches successfully.
tr: Tüm nesne ön bellekleri boşaltıldı.

en: Object cache is not enabled.
tr: Nesne ön belleği etkinleştirilmemiş.

en: Improve wp-admin speed through caching. (May encounter expired data)
tr: Ön bellek ile wp-admin hızını artırın (süresi dolmuş verilerle karşılaşılabilir).

en: Cache WP-Admin
tr: WP-Admin ön belleğe alınsın

en: Persistent Connection
tr: Kalıcı bağlantı

en: Do Not Cache Groups
tr: Ön belleğe alınmayacak gruplar

en: Groups cached at the network level.
tr: Ağ düzeyinde ön belleğe alınan gruplar.

en: Global Groups
tr: Genel gruplar

en: Connection Test
tr: Bağlantı sınaması

note: translators: %s: Object cache name
en: %s Extension
tr: %s eklentisi

en: Status
tr: Durum

en: Default TTL for cached objects.
tr: Ön belleğe alınan nesnelerin varsayılan ömrü.

en: Default Object Lifetime
tr: Varsayılan nesne ömrü

en: Port
tr: Bağlantı noktası

en: Host
tr: Sunucu

en: Object Cache
tr: Nesne ön belleği

en: Failed
tr: Başarısız

en: Passed
tr: Başarılı

en: Not Available
tr: Kullanılamaz

en: Purge all the object caches
tr: Tüm nesne ön belleklerini boşaltır

en: Failed to communicate with Cloudflare
tr: Cloudflare ile iletişim kurulamadı

en: Communicated with Cloudflare successfully.
tr: Cloudflare ile iletişim kuruldu.

en: No available Cloudflare zone
tr: Kullanılabilecek bir Cloudflare bölgesi yok

en: Notified Cloudflare to purge all successfully.
tr: Tüm Cloudflare ön belleği boşaltıldı.

en: Cloudflare API is set to off.
tr: Cloudflare API kapalı olarak ayarlandı.

en: Notified Cloudflare to set development mode to %s successfully.
tr: Cloudflare geliştirici kipi %s olarak ayarlandı.

en: Once saved, it will be matched with the current list and completed automatically.
tr: Kaydedildikten sonra, geçerli liste ile eşleştirilir ve otomatik olarak tamamlanır.

en: You can just type part of the domain.
tr: Etki alanının yalnızca bir bölümünü yazabilirsiniz.

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Purge Everything
tr: Her şeyi boşalt

en: Cloudflare Cache
tr: Cloudflare ön belleği

en: Development Mode will be turned off automatically after three hours.
tr: Geliştirici kipi üç saat sonra otomatik olarak kapatılır.

en: Temporarily bypass Cloudflare cache. This allows changes to the origin server to be seen in realtime.
tr: Cloudflare ön belleğini geçici olarak atlar. Böylece, kaynak sunucuda yapılan değişiklikler gerçek zamanlı olarak görülebilir.

en: Development mode will be automatically turned off in %s.
tr: Geliştirici kipi %s saniye sonra otomatik olarak kapatılır.

en: Current status is %s.
tr: Geçerli durum %s.

en: Current status is %1$s since %2$s.
tr: %2$s tarihinde başlayan geçerli durum %1$s.

en: Check Status
tr: Durumu denetle

en: Turn OFF
tr: KAPAT

en: Turn ON
tr: AÇ

en: Development Mode
tr: Geliştirme kipi

en: Cloudflare Zone
tr: Cloudflare bölgesi

en: Cloudflare Domain
tr: Cloudflare etki alanı

en: For example
tr: Örneğin

en: Prefetching DNS can reduce latency for visitors.
tr: DNS ön çözümlemesi, ziyaretçileriniz için gecikmeyi azaltabilir.

en: DNS Prefetch
tr: DNS ön çözümleme

en: Adding Style to Your Lazy-Loaded Images
tr: Gecikmeli yüklenen görsellere biçem eklemek

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Static file type links to be replaced by CDN links.
tr: Sabit dosya türündeki bağlantılar CDN bağlantıları ile değiştirilir.

note: translators: %1$s: Example query string, %2$s: Example wildcard
en: For example, to drop parameters beginning with %1$s, %2$s can be used here.
tr: Örneğin, %1$s ile başlayan parametrelerin kullanılmaması için burada %2$s kullanılabilir.

en: Drop Query String
tr: Kullanılmayacak sorgu dizgeleri

en: Enable this option if you are using both HTTP and HTTPS in the same domain and are noticing cache irregularities.
tr: Aynı etki alanında hem HTTP hem de HTTPS kullanıyorsanız ve ön bellek düzensizlikleri görüyorsanız bu seçeneği açın.

en: Improve HTTP/HTTPS Compatibility
tr: HTTP/HTTPS uyumluluğu iyileştirilsin

en: Remove all previous image optimization requests/results, revert completed optimizations, and delete all optimization files.
tr: Daha önce istenmiş görsel iyileştirme isteklerini/sonuçlarını kaldırır, tamamlanmış iyileştirmeleri geri alır ve tüm iyileştirme dosyalarını siler.

en: Destroy All Optimization Data
tr: Tüm iyileştirme verilerini yok et

en: Scan for any new unoptimized image thumbnail sizes and resend necessary image optimization requests.
tr: Görsel iyileştirme uygulanmamış tüm küçük görselleri tarar ve gerekli görsel iyileştirme isteklerini yeniden gönderir.

en: This will increase the size of optimized files.
tr: Bu seçenek iyileştirilmiş dosyaların boyutunu artırır.

en: Preserve EXIF data (copyright, GPS, comments, keywords, etc) when optimizing.
tr: İyileştirilirken EXIF verileri (telif hakkı, GPS bilgisi, yorumlar, anahtar sözcükler gibi) korunur.

en: Clear Logs
tr: Günlük kayıtlarını temizle

en:  %s ago
tr:  %s önce

en: WebP saved %s
tr: WebP %s kazanç sağladı

en: If you run into any issues, please refer to the report number in your support message.
tr: Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen destek iletinizdeki bildirim numarasına bakın.

en: Last pull initiated by cron at %s.
tr: Son istek %s konumundaki zamanlanmış görev tarafından başlatıldı.

en: Images will be pulled automatically if the cron job is running.
tr: Zamanlanmış görev çalışıyorsa görseller otomatik olarak çekilir.

en: Only press the button if the pull cron job is disabled.
tr: Bu düğmeye yalnızca zamanlanmış görev kullanılmıyorsa basın.

en: Pull Images
tr: Görselleri çek

en: This process is automatic.
tr: Bu işlem otomatik yapılır.

en: Last Request
tr: Son istek

en: Images Pulled
tr: Çekilen görsel

en: Report
tr: Bildirim

en: Send this report to LiteSpeed. Refer to this report number when posting in the WordPress support forum.
tr: Bu bildirimi LiteSpeed ekibine gönder. WordPress destek forumuna yazarken bu bildirim numarasını da ekleyin.

en: Send to LiteSpeed
tr: LiteSpeed ekibine gönder

en: LiteSpeed Optimization
tr: LiteSpeed ​​iyileştirme

en: Load Google Fonts Asynchronously
tr: Google yazı tipleri eşzamanlamasız yüklensin

en: Browser Cache TTL
tr: Tarayıcı ön belleği ömrü

note: translators: %s: Link tags
en: Results can be checked in %sMedia Library%s.
tr: Sonuçlar %sOrtam kitaplığı%s içinde görülebilir.

en: Learn More
tr: Ayrıntılı bilgi alın

en: Image groups total
tr: Toplam görsel grubu

en: Images optimized and pulled
tr: Görseller iyileştirildi ve çekildi

en: Images requested
tr: İstenilen görseller

en: Switched to optimized file successfully.
tr: İyileştirilmiş dosyaya geçildi.

en: Restored original file successfully.
tr: Özgün dosya geri yüklendi.

en: Enabled WebP file successfully.
tr: WebP dosyası etkinleştirildi.

en: Disabled WebP file successfully.
tr: WebP dosyası etkisizleştirildi.

en: Significantly improve load time by replacing images with their optimized %s versions.
tr: İyileştirilmiş görselleri %s sürümleriyle değiştirerek görsellerin yüklenme sürelerini önemli ölçüde azaltır.

en: Selected roles will be excluded from cache.
tr: Seçilmiş roller ön belleğe alınmaz.

en: Tuning
tr: İnce ayarlar

en: Selected roles will be excluded from all optimizations.
tr: Seçilmiş gruplar hiç bir iyileştirmeye katılmaz.

en: Role Excludes
tr: Katılmayacak roller

en: Tuning Settings
tr: İnce ayarlar

en: If the tag slug is not found, the tag will be removed from the list on save.
tr: Kod imi kısa adı bulunamazsa, kod imi kaydedilirken listeden çıkarılır.

en: If the category name is not found, the category will be removed from the list on save.
tr: Kategori adı bulunamazsa, kategori kaydedilirken listeden çıkartılır.

en: After the QUIC.cloud Image Optimization server finishes optimization, it will notify your site to pull the optimized images.
tr: QUIC.cloud görsel iyileştirme sunucusu, iyileştirmeyi tamamladıktan sonra iyileştirilmiş görselleri çekmesi için sitenizi bilgilendirir.

en: Send Optimization Request
tr: İyileştirme isteği gönder

en: Image Information
tr: Görsel bilgileri

en: Total Reduction
tr: Azaltma toplamı

en: Optimization Summary
tr: İyileştirme özeti

en: LiteSpeed Cache Image Optimization
tr: LiteSpeed Cache görsel iyileştirme

en: Image Optimization
tr: Görsel iyileştirme

en: For example, %s can be used for a transparent placeholder.
tr: Örneğin, %s saydam bir yer belirtici için kullanılabilir.

en: By default a gray image placeholder %s will be used.
tr: Varsayılan olarak gri renkli bir yer belirtici %s kullanılır.

en: This can be predefined in %2$s as well using constant %1$s, with this setting taking priority.
tr: Bu seçenek, bu ayar öncelikli olmak üzere %2$s içinde %1$s sabiti ile önceden tanımlanmış olabilir.

en: Specify a base64 image to be used as a simple placeholder while images finish loading.
tr: Görseller yüklenene kadar basit bir yer belirtici olarak kullanılacak bir base64 görseli belirtin.

en: Elements with attribute %s in html code will be excluded.
tr: HTML kodu içinde %s özniteliği bulunan bileşenler katılmaz.

en: Filter %s is supported.
tr: %s süzgeci desteklenir.

en: Listed images will not be lazy loaded.
tr: Listedeki görsellerde gecikmeli yükleme kullanılmaz.

en: Lazy Load Image Excludes
tr: Gecikmeli yüklemeye katılmayacak görseller

en: No optimization
tr: İyileştirilmeyecekler

en: Prevent any optimization of listed pages.
tr: Listedeki sayfalar iyileştirilmez.

en: URI Excludes
tr: Katılmayacak adresler

en: Stop loading WordPress.org emoji. Browser default emoji will be displayed instead.
tr: WordPress.org emojileri yüklenmez. Bunun yerine tarayıcının varsayılan emojileri kullanılır.

en: Both full URLs and partial strings can be used.
tr: Tam adres veya adresin bir bölümü kullanılabilir.

en: Load iframes only when they enter the viewport.
tr: İç çerçeveleri yalnızca belirtilen görüntü alanına girdiklerinde yükleyin.

en: Lazy Load Iframes
tr: İç Çerçeveleri Geç Yükle

en: This can improve page loading time by reducing initial HTTP requests.
tr: Bu seçenek gelen ilk HTTP isteklerini azaltarak sayfa yüklenme süresini iyileştirebilir.

en: Load images only when they enter the viewport.
tr: Görselleri yalnızca görüş açısına girdiğinde yükler.

en: Lazy Load Images
tr: Görseller gecikmeli yüklensin

en: Media Settings
tr: Ortam ayarları

en: For example, for %1$s, %2$s and %3$s can be used here.
tr: Örneğin, %1$s için burada %2$s ve %3$s kullanılabilir.

en: Wildcard %1$s supported (match zero or more characters). For example, to match %2$s and %3$s, use %4$s.
tr: %1$s genel arama karakteri desteklenir (sıfır ya da daha fazla karakteri eşleştirir). Örneğin, %2$s ile %3$s eşleştirmesi için %4$s kullanabilirsiniz.

note: translators: %s: caret symbol
en: To match the beginning, add %s to the beginning of the item.
tr: Başlangıcın eşleştirilmesi için, ögenin başına %s ekleyin.

note: translators: 1: example URL, 2: pattern example
en: For example, for %1$s, %2$s can be used here.
tr: Örneğin %1$s için, burada %2$s kullanılabilir.

en: Maybe later
tr: Belki sonra

en: I've already left a review
tr: Zaten değerlendirdim

en: Welcome to LiteSpeed
tr: LiteSpeed eklentisine hoş geldiniz

en: Remove WordPress Emoji
tr: Wordpress emojileri kaldırılsın

en: More settings
tr: Diğer ayarlar

en: Private cache
tr: Özel ön bellek

en: Non cacheable
tr: Ön belleğe alınmaz

en: Mark this page as
tr: Bu sayfayı şu olarak işaretle

en: Purge this page
tr: Bu sayfayı boşalt

en: Load JS Deferred
tr: JS ertelemeli yüklensin

en: Specify critical CSS rules for above-the-fold content when enabling %s.
tr: %s seçeneğini açarken katlanmanın üzerindeki içerik için Kritik CSS kurallarını belirtin.

en: Critical CSS Rules
tr: Kritik CSS kuralları

en: Load CSS Asynchronously
tr: CSS eşzamanlamasız yüklensin

en: Prevent Google Fonts from loading on all pages.
tr: Tüm sayfalarda Google Fonts kullanımını engeller.

en: Remove Google Fonts
tr: Google yazı tipleri kaldırılsın

en: This can improve your speed score in services like Pingdom, GTmetrix and PageSpeed.
tr: Bu seçenek, Pingdom, GTmetrix ve PageSpeed gibi hizmetlerde hız puanınızı artırabilir.

en: Remove query strings from internal static resources.
tr: İç ve sabit kaynaklardaki sorgu dizgelerini kaldırır.

en: Remove Query Strings
tr: Sorgu dizgeleri kaldırılsın

en: user agents
tr: kullanıcı uygulaması

en: cookies
tr: tanımlama bilgisi

note: translators: %s: Link tags
en: You can turn on browser caching in server admin too. %sLearn more about LiteSpeed browser cache settings%s.
tr: Tarayıcı ön belleğini sunucu yöneticisinde de açabilirsiniz. %sLiteSpeed tarayıcı ön belleği ayarları ile ilgili ayrıntılı bilgi alın%s.

en: Browser caching stores static files locally in the user's browser. Turn on this setting to reduce repeated requests for static files.
tr: Tarayıcı ön belleği, sabit dosyaları kullanıcının tarayıcısında yerel olarak tutar. Yinelenen sabit dosya isteklerini azaltmak için AÇIK olarak ayarlayın.

en: Browser Cache
tr: Tarayıcı ön belleği

en: tags
tr: kod imi

en: Do Not Cache Tags
tr: Ön belleğe alınmayacak kod imleri

en: To exclude %1$s, insert %2$s.
tr: %1$s katılmaması için, %2$s ekleyin.

en: categories
tr: kategori

note: translators: %s: "cookies" translators: %s: "user agents"
en: To prevent %s from being cached, enter them here.
tr: Ön belleğe alınmayacak %s ögelerini buraya yazın.

en: Do Not Cache Categories
tr: Ön belleğe alınmayacak kategoriler

en: Query strings containing these parameters will not be cached.
tr: Bu parametrelerin bulunduğu sorgu dizgeleri ön belleğe alınmaz.

en: Do Not Cache Query Strings
tr: Ön belleğe alınmayacak sorgu dizgeleri

en: Paths containing these strings will not be cached.
tr: Bu dizgelerin bulunduğu yollar ön belleğe alınmaz.

en: Do Not Cache URIs
tr: Ön belleğe alınmayacak adresler

en: One per line.
tr: Her satıra bir öge yazın.

en: URI Paths containing these strings will NOT be cached as public.
tr: Bu dizgelerin bulunduğu adres yolları herkese açık ön belleğe ALINMAZ.

en: Private Cached URIs
tr: Özel ön belleğe alınacak adresler

en: Paths containing these strings will not be served from the CDN.
tr: Bu dizgelerin bulunduğu yollar CDN üzerinden sunulmaz.

en: Exclude Path
tr: Katılmayacak yollar

en: Include File Types
tr: Katılacak dosya türleri

en: Serve all JavaScript files through the CDN. This will affect all enqueued WP JavaScript files.
tr: Tüm JavaScript dosyalarını CDN üzerinden sunar. Bu seçenek tüm WP JavaScript dosyalarını etkiler.

en: Include JS
tr: JS katılsın

en: Serve all CSS files through the CDN. This will affect all enqueued WP CSS files.
tr: Tüm CSS dosyalarını CDN üzerinden sunar. Bu seçenek tüm WP CSS dosyalarını etkiler.

en: Include CSS
tr: CSS katılsın

en: Serve all image files through the CDN. This will affect all attachments, HTML %1$s tags, and CSS %2$s attributes.
tr: Tüm görsel dosyalarını CDN üzerinden sunun. Bu seçenek, tüm ek dosyaları, HTML %1$s kod imlerini ve CSS %2$s özniteliklerini etkiler.

en: Include Images
tr: Görseller katılsın

en: CDN URL to be used. For example, %s
tr: Kullanılacak CDN adresi. Örnek: %s

en: CDN URL
tr: CDN adresi

en: Site URL to be served through the CDN. Beginning with %1$s. For example, %2$s.
tr: CDN üzerinden sunulacak site bağlantısı. Bu bağlantı %1$s ile başlamalıdır. Örnek: %2$s.

en: Original URLs
tr: Özgün adresler

en: CDN Settings
tr: CDN ayarları

en: OFF
tr: KAPALI

en: ON
tr: AÇIK

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge CSS/JS entries.
tr: LiteSpeed Web sunucusu CSS/JS kayıtlarını boşaltması için bilgilendirildi.

en: Minify HTML content.
tr: HTML içeriğini küçültür.

en: HTML Minify
tr: HTML küçültülsün

en: JS Excludes
tr: Katılmayacak JS

en: JS Combine
tr: JS birleştirilsin

en: JS Minify
tr: JS küçültülsün

en: CSS Excludes
tr: Katılmayacak CSS

en: CSS Combine
tr: CSS birleştirilsin

en: CSS Minify
tr: CSS küçültülsün

en: Please test thoroughly when enabling any option in this list. After changing Minify/Combine settings, please do a Purge All action.
tr: Lütfen bu listedeki herhangi bir seçeneği açarken iyice deneyin. Küçültme/Birleştirme ayarlarını değiştirdikten sonra "Tümünü boşalt" işlemini yapmayı unutmayın.

en: This will purge all minified/combined CSS/JS entries only
tr: Bu işlem yalnızca tüm küçültülmüş/birleştirilmiş CSS/JS kayıtlarını boşaltır

en: Purge %s Error
tr: %s hatasını boşalt

en: Database Optimizer
tr: Veri tabanı iyileştirici

en: Optimize all tables in your database
tr: Veri tabanınızdaki tüm tabloları iyileştirir

en: Optimize Tables
tr: Tabloları iyileştir

en: Clean all transient options
tr: Tüm geçici seçenekleri temizler

en: All Transients
tr: Tüm geçiciler

en: Clean expired transient options
tr: Süresi dolmuş tüm geçici seçenekleri temizler

en: Expired Transients
tr: Süresi dolmuş geçiciler

en: Clean all trackbacks and pingbacks
tr: Tüm geri izleme ve geri bağlantıları temizler

en: Trackbacks/Pingbacks
tr: Geri izlemeler/Geri bağlantılar

en: Clean all trashed comments
tr: Tüm çöpe atılmış yorumları temizler

en: Trashed Comments
tr: Çöpe atılmış yorumlar

en: Clean all spam comments
tr: Tüm istenmeyen yorumları temizler

en: Spam Comments
tr: İstenmeyen yorumlar

en: Clean all trashed posts and pages
tr: Tüm çöpe atılmış yazı ve sayfaları temizler

en: Trashed Posts
tr: Çöpe atılmış yazılar

en: Clean all auto saved drafts
tr: Tüm otomatik kaydedilmiş taslakları temizler

en: Auto Drafts
tr: Otomatik taslaklar

en: Clean all post revisions
tr: Tüm yazı sürümlerini temizler

en: Post Revisions
tr: Yazı sürümleri

en: Clean All
tr: Tümünü temizle

en: Optimized all tables.
tr: Tüm tablolar iyileştirildi.

en: Clean all transients successfully.
tr: Tüm geçiciler temizlendi.

en: Clean expired transients successfully.
tr: Tüm süresi dolmuş geçiciler temizlendi.

en: Clean trackbacks and pingbacks successfully.
tr: Geri izlemeler ve geri dönüşler temizlendi.

en: Clean trashed comments successfully.
tr: Çöpe atılmış yorumlar temizlendi.

en: Clean spam comments successfully.
tr: İstenmeyen yorumlar temizlendi.

en: Clean trashed posts and pages successfully.
tr: Çöpe atılmış yazılar ve sayfalar temizlendi.

en: Clean auto drafts successfully.
tr: Otomatik taslaklar temizlendi.

en: Clean post revisions successfully.
tr: Yazı sürümleri temizlendi.

en: Clean all successfully.
tr: Tümü temizlendi.

en: Default Private Cache TTL
tr: Varsayılan özel ön bellek ömrü

en: If your site contains public content that certain user roles can see but other roles cannot, you can specify a Vary Group for those user roles. For example, specifying an administrator vary group allows there to be a separate publicly-cached page tailored to administrators (with “edit” links, etc), while all other user roles see the default public page.
tr: Sitenizde belirli kullanıcı rollerinin görebileceği ancak diğer rollerin göremediği herkese açık içerikler bulunuyorsa, bu kullanıcı rolleri için bir çeşit grubu belirtebilirsiniz. Örneğin, bir yönetici çeşit grubu belirterek, diğer tüm kullanıcı rolleri varsayılan herkese açık sayfayı görürken, yöneticilere özel olarak uyarlanmış ayrı bir herkese açık ön belleğe alınmış sayfanın ("düzenle" bağlantıları gibi) görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

en: Vary Group
tr: Çeşit grubu

en: Cache the built-in Comment Form ESI block.
tr: Hazır yorum formu ESI bloğunu ön belleğe alır.

en: Cache Comment Form
tr: Yorum formu ön belleğe alınsın

en: Cache the built-in Admin Bar ESI block.
tr: Hazır yönetici çubuğu ESI bloğunu ön belleğe alır.

en: Cache Admin Bar
tr: Yönetici araç çubuğu ön belleğe alınsın

en: Turn ON to cache public pages for logged in users, and serve the Admin Bar and Comment Form via ESI blocks. These two blocks will be uncached unless enabled below.
tr: Oturum açmış kullanıcılarda herkese açık sayfaların ön belleğe alınması için AÇIK olarak ayarlayın ve yönetici çubuğu ile yorum formunu ESI blokları ile sunun. Bu iki blok, aşağıdan etkinleştirilmedikçe ön belleğe alınmaz.

en: ESI allows you to designate parts of your dynamic page as separate fragments that are then assembled together to make the whole page. In other words, ESI lets you “punch holes” in a page, and then fill those holes with content that may be cached privately, cached publicly with its own TTL, or not cached at all.
tr: ESI, dinamik sayfanızın bölümlerini ayrı parçalar olarak belirlemenizi ve daha sonra tüm sayfayı oluşturmak için bir araya getirmenizi sağlar. Başka bir deyişle, ESI bir sayfada "delik açmanıza" ve ardından bu boşlukları özel olarak ön belleğe alınabilecek, kendi ömrüyle herkese açık olarak ön belleğe alınabilecek ya da hiç ön belleğe alınmayacak içeriklerle doldurmanızı sağlar.

en: With ESI (Edge Side Includes), pages may be served from cache for logged-in users.
tr: Sayfalar, oturum açmış kullanıcılara ESI (Edge Side Includes) ile ön bellekten sunulabilir.

en: Private
tr: Özel

en: Public
tr: Herkese açık

en: Purge Settings
tr: Boşaltma ayarları

en: Cache Mobile
tr: Mobil ziyaretçiler ön belleği

en: Advanced level will log more details.
tr: Gelişmiş düzeyde daha fazla ayrıntı kaydedilir.

en: Basic
tr: Basit

en: The maximum average server load allowed while crawling. The number of crawler threads in use will be actively reduced until average server load falls under this limit. If this cannot be achieved with a single thread, the current crawler run will be terminated.
tr: Tarama sırasında izin verilecek en yüksek ortalama sunucu yükü. Ortalama sunucu yükü bu sınırın altına düşene kadar kullanılan tarayıcı işlemi sayısı azaltılır. Bir işlem ile sonuç alınamazsa, geçerli tarayıcının çalışması sonlandırılır.

en: Cache Login Page
tr: Oturum açma sayfası ön belleği

en: Cache requests made by WordPress REST API calls.
tr: WordPress REST API çağrıları ile yapılan ön bellek istekleri.

en: Cache REST API
tr: REST API ön belleği

en: Privately cache commenters that have pending comments. Disabling this option will serve non-cacheable pages to commenters. (LSWS %s required)
tr: Bekleyen yorumları olan yorumcuları özel ön belleğe alır. Kapatıldığında, yorum yapanlara ön belleğe alınamayan sayfalar sunulur. (LSWS %s gerekir)

en: Cache Commenters
tr: Yorumcular ön belleği

en: Privately cache frontend pages for logged-in users. (LSWS %s required)
tr: Oturum açmış kullanıcılar için ön yüz sayfaları özel ön belleğe alınır. (LSWS %s gerekir)

en: Cache Logged-in Users
tr: Oturum açmış kullanıcılar ön belleği

en: Cache Control Settings
tr: Ön bellek denetimi ayarları

en: Excludes
tr: Katılmayacaklar

en: Purge
tr: Boşaltma

en: Cache
tr: Ön bellek

en: Unexpected cache rule %2$s found in %1$s file. This rule may cause visitors to see old versions of pages due to the browser caching HTML pages. If you are sure that HTML pages are not being browser cached, this message can be dismissed. (%3$sLearn More%4$s)
tr: %1$s dosyasında beklenmeyen %2$s ön bellek kuralı bulundu. Bu kural, tarayıcının HTML sayfalarını ön belleğe alması nedeniyle ziyaretçilerin sayfaların eski sürümlerini görmesine neden olabilir. HTML sayfalarının tarayıcı ön belleğine alınmadığından eminseniz, bu iletiyi yok sararabilirsiniz. (%3$sAyrıntılı bilgi alın%4$s)

en: Current server time is %s.
tr: Geçerli sunucu zamanı %s.

en: Specify the time to purge the "%s" list.
tr: "%s" listesinin boşaltılacağı bir zaman belirtin.

en: Both %1$s and %2$s are acceptable.
tr: %1$s veya %2$s kabul edilir.

en: Scheduled Purge Time
tr: Zamanlanmış boşaltma saati

en: The URLs here (one per line) will be purged automatically at the time set in the option "%s".
tr: Buradaki adresler (her satıra bir tane) "%s" seçeneğinde belirtilen zamanda otomatik olarak boşaltılır.

en: Scheduled Purge URLs
tr: Zamanlanmış adres boşaltmaları

en: Shorten query strings in the debug log to improve readability.
tr: Okunabilirliği arttırmak için hata ayıklama günlüğündeki sorgu dizgelerini kısaltır.

en: Heartbeat
tr: Kalp atışı

en: Log File Size Limit
tr: Günlük dosyası boyutu sınırı

note: translators: 1: file path, 2: code block
en: <p>Please add/replace the following codes into the beginning of %1$s:</p> %2$s
tr: <p>Lütfen aşağıdaki kodları %1$s yolunun başına ekleyin ya da değiştirin:</p> %2$s

en: %s file not writable.
tr: %s dosyası yazılabilir değil.

en: %s file not readable.
tr: %s dosyası okunamadı.

en: Collapse Query Strings
tr: Sorgu dizgeleri daraltılsın

en: ESI Settings
tr: ESI ayarları

en: A TTL of 0 indicates do not cache.
tr: Ömrün 0 olması ön belleğe alınmayacağını belirtir.

en: Recommended value: 28800 seconds (8 hours).
tr: Önerilen değer: 28800 saniye (8 saat).

en: Widget Cache TTL
tr: Gereç ön belleği ömrü

en: Enable ESI
tr: ESI kullanılsın

note: translators: %s: Link tags
en: See %sIntroduction for Enabling the Crawler%s for detailed information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için %sTarayıcı etkinleştirme bilgileri%s bölümüne bakın.

en: Custom Sitemap
tr: Özel site haritası

en: Purge pages by relative or full URL.
tr: Sayfaları göreli veya tam adres ile boşaltır.

en: The crawler feature is not enabled on the LiteSpeed server. Please consult your server admin or hosting provider.
tr: Tarayıcı özelliği LiteSpeed sunucusunda etkinleştirilmemiş. Lütfen sunucu yöneticiniz veya barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşün.

en: WARNING
tr: UYARI

en: The next complete sitemap crawl will start at
tr: Bir sonraki tam site haritası taraması şu zamanda başlayacak

en: Failed to write to %s.
tr: %s yazılamadı.

en: Folder is not writable: %s.
tr: Klasör yazılabilir değil: %s.

en: Can not create folder: %1$s. Error: %2$s
tr: %1$s klasörü oluşturulamadı. Hata: %2$s

en: Folder does not exist: %s
tr: Klasör bulunamadı: %s

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the list.
tr: LiteSpeed Web sunucusu listeyi boşaltması için bilgilendirildi.

note: translators: %s: Link tags
en: Please visit the %sInformation%s page on how to test the cache.
tr: Ön belleğin nasıl sınanacağı ile ilgili bilgi almak için %sBilgiler%s sayfasına bakın.

en: Allows listed IPs (one per line) to perform certain actions from their browsers.
tr: Listedeki IP adreslerinin (her satıra bir tane) tarayıcıları ile belirli işlemleri yapmalarına izin verir.

en: Server Load Limit
tr: Sunucu yükü sınırı

en: Specify how long in seconds before the crawler should initiate crawling the entire sitemap again.
tr: Saniye olarak, tarayıcının tüm site haritasını yeniden taraması için geçmesi gereken süreyi belirtin.

en: Crawl Interval
tr: Tarama sıklığı

note: translators: %s: Example subdomain
en: Then another WordPress is installed (NOT MULTISITE) at %s
tr: Sonrasında %s konumunda bir başka WordPress kurulumu olsun (çoklu site değil)

en: LiteSpeed Cache Network Cache Settings
tr: LiteSpeed Cache ağ ön bellek ayarları

en: Select below for "Purge by" options.
tr: Aşağıdan "Şuna göre boşalt" seçeneklerini belirtin.

en: No crawler meta file generated yet
tr: Henüz bir tarayıcı üst veri dosyası oluşturulmamış

en: Show crawler status
tr: Tarayıcı durumunu görüntüle

en: Watch Crawler Status
tr: Tarayıcı durumunu izle

note: translators: %s: Link tags
en: Please see %sHooking WP-Cron Into the System Task Scheduler%s to learn how to create the system cron task.
tr: Sistem zamanlanmış görevinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek için %sSistem görev zamanlayıcısına WP-Cron bağlama%s bölümüne bakın.

en: Run frequency is set by the Interval Between Runs setting.
tr: Çalışma sıklığı, çalışmalar arasındaki sıklığa göre ayarlanır.

en: Manually run
tr: El ile çalıştır

en: Reset position
tr: Konumu sıfırla

en: Run Frequency
tr: Çalışma sıklığı

en: Cron Name
tr: Zamanlanmış görev adı

en: Crawler Cron
tr: Tarayıcı zamanlanmış görevi

en: %d minute
tr: %d dakika

en: %d minutes
tr: %d dakika

en: %d hour
tr: %d saat

en: %d hours
tr: %d saat

en: Generated at %s
tr: %s zamanında oluşturuldu

en: LiteSpeed Cache Crawler
tr: LiteSpeed Cache tarayıcısı

note: translators: %s: Link tags
en: If there are any questions, the team is always happy to answer any questions on the %ssupport forum%s.
tr: Sorularınızı ekibimiz her zaman %ssupport forumunda%s yanıtlamaktan mutluluk duyar.

en: Crawler
tr: Tarayıcı

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all pages.
tr: LiteSpeed Web sunucusu tüm sayfaları boşaltması için bilgilendirildi.

en: All pages with Recent Posts Widget
tr: Son yazılar gerecinin bulunduğu tüm sayfalar

en: Pages
tr: Sayfalar

en: This will Purge Pages only
tr: Bu işlem yalnızca sayfaları boşaltır

en: Purge Pages
tr: Sayfaları boşalt

en: Cancel
tr: İptal

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Email Address
tr: E-posta adresi

en: Install Now
tr: Şimdi kur

en: Purged the URL!
tr: Adres boşaltıldı!

en: Purged the blog!
tr: Blog boşaltıldı!

en: Purged All!
tr: Tümü boşaltıldı!

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge error pages.
tr: LiteSpeed Web Server hata sayfalarını boşaltması için bilgilendirildi.

en: If using OpenLiteSpeed, the server must be restarted once for the changes to take effect.
tr: OpenLiteSpeed kullanılıyorsa, değişikliklerin etkili olması için sunucu yeniden başlatılmalıdır.

en: If the login cookie was recently changed in the settings, please log out and back in.
tr: Oturum açma tanımlama bilgisi yakın zamanda değiştirildiyse, lütfen oturumu kapatıp yeniden açın.

en: However, there is no way of knowing all the possible customizations that were implemented.
tr: Bununla birlikte, gerçekleştirilen olası tüm özelleştirmeleri bilmenin bir yolu yoktur.

en: The LiteSpeed Cache plugin is used to cache pages - a simple way to improve the performance of the site.
tr: LiteSpeed Cache eklentisi sayfaları ön bellekten sunarak sitenin başarımını basit bir yol ile iyileştirir.

en: The network admin setting can be overridden here.
tr: Ağ yöneticisi ayarı buradan değiştirilebilir.

en: Specify how long, in seconds, public pages are cached.
tr: Saniye olarak, herkese açık sayfaların ön bellekte tutulacağı süre.

en: Specify how long, in seconds, private pages are cached.
tr: Saniye olarak, özel sayfaların ön bellekte tutulacağı süre.

en: It is STRONGLY recommended that the compatibility with other plugins on a single/few sites is tested first.
tr: KESİNLİKLE önce tek veya birkaç sitede diğer eklentilerle uyumluluğun sınanması önerilir.

en: Purge pages by post ID.
tr: Sayfaları yazı kimliğine göre boşaltır.

en: Purge the LiteSpeed cache entries created by this plugin
tr: Bu eklenti tarafından oluşturulmuş LiteSpeed ön bellek kayıtlarını boşaltır

en: Purge %s error pages
tr: %s hata sayfalarını boşaltır

en: This will Purge Front Page only
tr: Yalnızca ön sayfayı boşaltır

en: Purge pages by tag name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
tr: Sayfaları kod imi adına göre boşaltır. Örnek: %1$s adresi için %2$s kullanılmalıdır.

en: Purge pages by category name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
tr: Sayfaları kategori adına göre boşaltır. Örnek: %1$s adresi için %2$s kullanılmalıdır.

en: If only the WordPress site should be purged, use Purge All.
tr: Yalnızca WordPress sitesi boşaltılacaksa Tümünü boşalt seçeneğini kullanın.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge everything.
tr: LiteSpeed Web Server her şeyi boşaltması için bilgilendirildi.

en: Use Primary Site Configuration
tr: Birincil site yapılandırması kullanılsın

en: This will disable the settings page on all subsites.
tr: Bu tüm alt sitelerdeki ayar sayfalarını etkisizleştirir.

en: Check this option to use the primary site's configuration for all subsites.
tr: Tüm alt sitelerde birincil site yapılandırmasının kullanılması için bu seçeneği işaretleyin.

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: The following options are selected, but are not editable in this settings page.
tr: Şu seçenekler seçilmiş fakat ayarlar sayfasında düzenlenebilir değil.

en: The network admin selected use primary site configs for all subsites.
tr: Ağ yöneticisi tüm alt sitelerde birincil site yapılandırmasının kullanılmasını seçmiş.

en: Empty Entire Cache
tr: Tüm ön belleği boşalt

en: This action should only be used if things are cached incorrectly.
tr: Bu işlem yalnızca ön belleğe alma yanlış yapılmış ise kullanılmalıdır.

en: Clears all cache entries related to this site, including other web applications.
tr: Diğer internet uygulamaları ile bu siteyle ilgili tüm ön bellek kayıtlarını boşaltır.

en: This may cause heavy load on the server.
tr: Bu işlem, sunucunuzda ağır yük oluşmasına neden olabilir.

en: This will clear EVERYTHING inside the cache.
tr: Bu işlem, ön bellek içindeki HERŞEYİ boşaltır.

en: LiteSpeed Cache Purge All
tr: Litespeed Cache tümünü boşalt

en: If you would rather not move at litespeed, you can deactivate this plugin.
tr: Litespeed dışında bir sunucuya geçerseniz, bu eklentiyi etkisizleştirebilirsiniz.

en: Create a post, make sure the front page is accurate.
tr: Bir yazı oluşturun. Ön sayfanın doğru olduğundan emin olun.

en: Visit the site while logged out.
tr: Siteyi oturumunuzu kapatmış olarak ziyaret edin.

en: Examples of test cases include:
tr: Örnek sınama senaryoları:

en: For that reason, please test the site to make sure everything still functions properly.
tr: Bu nedenle, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için siteyi sınayın.

en: This message indicates that the plugin was installed by the server admin.
tr: Bu ileti eklentinin sunucu yöneticisi tarafından kurulduğunu gösterir.

en: LiteSpeed Cache plugin is installed!
tr: LiteSpeed Cache eklentisi kuruldu!

en: Debug Log
tr: Hata ayıklama günlüğü

en: Admin IP Only
tr: Yalnızca yönetici IP adresi

en: The Admin IP option will only output log messages on requests from admin IPs listed below.
tr: Yönetici IP adresi seçeneği, yalnızca aşağıda listelenen yönetici IP adreslerinden gelen istekler için günlük iletileri oluşturur.

en: Specify how long, in seconds, REST calls are cached.
tr: Saniye olarak, REST çağrılarının ön bellekte tutulacağı süre.

en: The environment report contains detailed information about the WordPress configuration.
tr: Ortam raporunda WordPress yapılandırması ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulunur.

en: The server will determine if the user is logged in based on the existence of this cookie.
tr: Sunucu, bu tanımlama bilgisinin varlığına bağlı olarak kullanıcının oturum açıp açmadığını belirler.

en: Note
tr: Not

note: translators: %s: link attributes
en: To test the cart, visit the %sFAQ%s.
tr: Sepeti sınamak için %sSSS%s bölümüne bakın.

en: After verifying that the cache works in general, please test the cart.
tr: Ön belleğin genel olarak çalıştığını doğruladıktan sonra, sepeti sınayın.

en: When enabled, the cache will automatically purge when any plugin, theme or the WordPress core is upgraded.
tr: Açıldığında, herhangi bir eklenti, tema veya WordPress çekirdeği yükseltildiğinde ön bellek otomatik olarak boşaltılır.

en: Purge All On Upgrade
tr: Güncellemede tümü boşaltılsın

en: Product Update Interval
tr: Ürün güncelleme sıklığı

en: Determines how changes in product quantity and product stock status affect product pages and their associated category pages.
tr: Ürün miktarı ve ürün stok durumundaki değişikliklerin ürün sayfalarını ve bunlarla ilişkili kategori sayfalarını nasıl etkileyeceğini belirler.

en: Always purge both product and categories on changes to the quantity or stock status.
tr: Miktar veya stok durumu her değiştiğinde ürünü ve kategorileri ön bellekten boşaltır.

en: Do not purge categories on changes to the quantity or stock status.
tr: Miktar veya stok durumu değiştiğinde kategorileri boşaltmaz.

en: Purge product only when the stock status changes.
tr: Stok durumu değiştiğinde yalnızca ürünleri boşaltır.

en: Purge product and categories only when the stock status changes.
tr: Yalnızca stok durumu değiştiğinde ürünü ve kategorileri boşaltır.

en: Purge categories only when stock status changes.
tr: Yalnızca stok durumu değiştiğinde kategorileri boşaltır.

en: Purge product on changes to the quantity or stock status.
tr: Miktar veya stok durumundaki değişikliklerde ürünü boşaltır.

en: Htaccess did not match configuration option.
tr: Htaccess, yapılandırma seçeneğine uygun değil.

en: If this is set to a number less than 30, feeds will not be cached.
tr: 30 değerinden küçük ayarlanırsa, akışlar ön belleğe alınmaz.

en: Specify how long, in seconds, feeds are cached.
tr: Saniye olarak, akışların ön bellekte tutulacağı süre.

en: Default Feed TTL
tr: Varsayılan akış ömrü

en: Failed to get %s file contents.
tr: %s dosyasının içeriği okunamadı.

en: Disabling this option may negatively affect performance.
tr: Bu seçeneği kapatmak başarımı olumsuz etkileyebilir.

en: Invalid login cookie. Invalid characters found.
tr: Oturum açma tanımlama bilgisi geçersiz. Geçersiz karakterler bulundu.

en: WARNING: The .htaccess login cookie and Database login cookie do not match.
tr: UYARI: .htaccess oturum açma tanımlama bilgisi ile veri tabanındaki oturum açma tanımlama bilgisi aynı değil.

en: Invalid login cookie. Please check the %s file.
tr: Oturum açma tanımlama bilgisi geçersiz. Lütfen %s dosyasını denetleyin.

en: The cache needs to distinguish who is logged into which WordPress site in order to cache correctly.
tr: Ön bellek, doğru çalışması için WordPress sitenizde hangi kullanıcının oturum açtığını ayırt edebilmelidir.

note: translators: %s: Example domain
en: There is a WordPress installed for %s.
tr: %s için bir WordPress kurulumu olsun.

en: Example use case:
tr: Örnek kullanım senaryosu:

en: The cookie set here will be used for this WordPress installation.
tr: Burada belirtilen tanımlama bilgisi WordPress kurulumu için kullanılır.

en: If every web application uses the same cookie, the server may confuse whether a user is logged in or not.
tr: Her internet uygulaması aynı tanımlama bilgisini kullanıyorsa, sunucu kullanıcının oturup açıp açmadığını karıştırabilir.

en: This setting is useful for those that have multiple web applications for the same domain.
tr: Bu ayar, aynı etki alanında birden fazla internet uygulaması bulunuyorsa kullanışlıdır.

note: translators: %s: Default login cookie name
en: The default login cookie is %s.
tr: Varsayılan oturum açma tanımlama bilgisi %s.

en: Login Cookie
tr: Oturum açma tanımlama bilgisi

en: More information about the available commands can be found here.
tr: Kullanılabilecek komutlar ile ilgili ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

en: These settings are meant for ADVANCED USERS ONLY.
tr: Bu ayarlar YALNIZCA UZMAN KULLANICILAR içindir.

en: Current %s Contents
tr: Geçerli %s içerikleri

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Purge List
tr: Boşaltılacaklar listesi

en: Purge By...
tr: Şuna göre boşalt…

en: URL
tr: Adres

en: Tag
tr: Kod imi

en: Post ID
tr: Yazı kimliği

en: Category
tr: Kategori

en: NOTICE: Database login cookie did not match your login cookie.
tr: NOT: Veri tabanı oturum açma tanımlama bilgisi sizin oturum açma tanımlama bilginizle aynı değil.

en: Purge url %s
tr: %s adresini boşalt

en: Purge tag %s
tr: %s kod imini boşalt

en: Purge category %s
tr: %s kategorisini boşalt

en: When disabling the cache, all cached entries for this site will be purged.
tr: Ön bellek kapatıldığında, bu sitenin var olan tüm ön bellek kayıtları boşaltılır.

en: NOTICE
tr: NOT

en: This setting will edit the .htaccess file.
tr: Bu ayar .htaccess dosyasını düzenler.

en: LiteSpeed Cache View .htaccess
tr: LiteSpeed Cache .htaccess dosyasını görüntüle

en: Failed to back up %s file, aborted changes.
tr: %s dosyası yedeklenemedi. Değişiklikler iptal edildi.

en: Do Not Cache Cookies
tr: Ön belleğe alınmayacak tanımlama bilgileri

en: Do Not Cache User Agents
tr: Ön belleğe alınmayacak kullanıcı uygulamaları

en: This is to ensure compatibility prior to enabling the cache for all sites.
tr: Bu seçenek, ön belleği tüm sitelerde etkinleştirmeden önce uyumluluğu sağlamak içindir.

en: Network Enable Cache
tr: Ağda ön belleği etkinleştir

en: NOTICE:
tr: NOT:

en: Other checkboxes will be ignored.
tr: Diğer işaret kutuları yok sayılır.

en: Select "All" if there are dynamic widgets linked to posts on pages other than the front or home pages.
tr: Ön veya giriş sayfaları dışındaki sayfalardaki yayınlarla bağlantılı dinamik gereçler varsa "Tümü" olarak seçin.

en: List of Mobile User Agents
tr: Mobil kullanıcı uygulamaları

en: File %s is not writable.
tr: %s dosyası yazılabilir değil.

en: JS Settings
tr: JS ayarları

en: Manage
tr: Yönetim

en: Default Front Page TTL
tr: Varsayılan ön sayfa ömrü

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the front page.
tr: LiteSpeed Web Server, ön sayfa ön belleğini boşaltması için bilgilendirildi.

en: Purge Front Page
tr: Ön sayfayı boşalt

en: Example
tr: Örnek

en: All tags are cached by default.
tr: Tüm kod imleri varsayılan olarak ön belleğe alınır.

en: All categories are cached by default.
tr: Tüm kategoriler varsayılan olarak ön belleğe alınır.

note: translators: %s: dollar symbol
en: To do an exact match, add %s to the end of the URL.
tr: Tam eşleme için, adresin sonuna %s ekleyin.

en: The URLs will be compared to the REQUEST_URI server variable.
tr: Adresler, REQUEST_URI sunucu değişkeniyle karşılaştırılır.

en: Select only the archive types that are currently used, the others can be left unchecked.
tr: Yalnızca şu anda kullanılan arşiv türlerini seçin, diğerlerini işaretlemeden bırakabilirsiniz.

en: Notes
tr: Notlar

en: Use Network Admin Setting
tr: Ağ yöneticisinin ayarları kullanılsın

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Enabling LiteSpeed Cache for WordPress here enables the cache for the network.
tr: WordPress için LiteSpeed Cache etkinleştirildiğinde ağ için ön bellek etkinleştirilir.

en: Disabled
tr: Etkisiz

en: Enabled
tr: Etkin

en: Do Not Cache Roles
tr: Ön belleğe alınmayacak roller

en: Debug Level
tr: Hata ayıklama düzeyi

en: Notice
tr: Not

en: Term archive (include category, tag, and tax)
tr: Terim arşivi (kategori, kod imi ve sınıflama ile)

en: Daily archive
tr: Günlük arşiv

en: Monthly archive
tr: Aylık arşiv

en: Yearly archive
tr: Yıllık arşiv

en: Post type archive
tr: Yazı türü arşivi

en: Author archive
tr: Yazar arşivi

en: Home page
tr: Giriş sayfası

en: Front page
tr: Ön sayfa

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: Select which pages will be automatically purged when posts are published/updated.
tr: Yazılar yayınlandığında/güncellendiğinde otomatik olarak boşaltılacak sayfaları seçin.

en: Auto Purge Rules For Publish/Update
tr: Yayın/Güncelleme için otomatik boşaltma kuralları

en: Default Public Cache TTL
tr: Varsayılan herkese açık ön bellek ömrü

en: seconds
tr: saniye

en: Admin IPs
tr: Yönetici IP adresleri

en: General
tr: Genel

en: LiteSpeed Cache Settings
tr: LiteSpeed Cache ayarları

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all LSCache entries.
tr: LiteSpeed Web Server tüm LSCache kayıtlarını boşaltması için bilgilendirildi.

en: Purge All
tr: Tümünü boşalt

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Support forum
tr: Destek forumu
